Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

6 ženklai, kad vienintelis suaugęs jūsų santykiuose esate jūs

Kai vienas ar net abu partneriai santykiuose užima „vaikišką poziciją“, įprastai nepavyksta sukurti harmoningos sąjungos. Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp „vaikų“ ir „suaugusiųjų“ pozicijų?

Būti suaugusiam yra įprastas būdas gyventi laimingą gyvenimą. Pažvelkime į tai per suaugusiojo antonimą.  Nesuaugęs žmogus į viską žvelgia per vaikystės traumų prizmę. Nuolat prisimenamos žaizdos, kurios buvo padarytos iki tol, kol jam suėjo 18 metų.

Paprastas pavyzdys – vyras staiga atšaukia pasimatymą. Jei į tai žvelgsite per vaikišką prizmę, jausitės įžeista ir nevertinama. Jei į tai reaguosite kaip suaugęs žmogus, galbūt būsite šiek tiek sutrikusi, tačiau nedarysite dramos.

Taigi, kokie požymiai skiria protiškai subrendusią moterį nuo nesubrendusios?

Psichologiškai brandžios moters požymiai

Suaugusi moteris nori būti geidžiama, o ne reikalinga

Visi suprantame, kad būtinybė kilusi iš žodžio „reikia“. Moters noras būti reikalingai byloja apie vaikystės traumas. Iš esmės tai yra tiesiog poreikis būti gera dukra, idealia žmona ir mama.

Suaugusi moteris – tai moteris, kuri yra ideali sau ir geidžiama savo partneriui.

Gebėjimas atsisakyti iliuzijos, kad vientisumas įmanomas tik vienybėje su kitu žmogumi

Visi svajojame apie visišką vienybę – jausmą, kad partneris mus visiškai priima tokius, kokie esame, kad mums nereikia bijoti pasmerkimo ir atstūmimo. Įsimylėjimo stadijoje mes tikrai nuoširdžiai manome, kad sutikome savo sielos draugą.

Jei viskas klostosi sklandžiai, tuomet jie neišvengiamai pereina į kitą santykių etapą – kovos dėl valdžios etapą, kur jau susiduria dvi asmenybės, turinčios skirtingus įsitikinimus, charakterius ir auklėjimą.

Normalu, kad esame skirtingi. Sveiki santykiai – tai dviejų suaugusių žmonių, jau priėmusių savo sąžiningumą, santykiai, kai galioja principas „Aš jaučiuosi gerai su savimi, bet šiek tiek geriau jaučiuosi su tavimi“.

Suaugusieji santykiuose stiprina vienas kitą

Pagrindinė santykių tragedija yra ta, kad mūsų partneris niekada negalės mums duoti to, ko labiausiai iš jo norime. Mes pasirenkame priešingybes ir tada stengiamės sukurti darną.

Pavyzdžiui, jūs mėgstate viską daryti greitai, o vyras mėgaujasi procesu. Jei pasirinkote tokį partnerį, tikėtina, kad norite, jog partneris jus šiek tiek prilėtintų.

Suaugusieji mato vienas kito stipriąsias puses ir sutelkia dėmesį į teigiamas savybes. Jei pastebėsite neįtikėtiną vyro gerumą ir šilumą, šios savybės sustiprės. Jei vis dar esame užstrigę vaikystėje, mes nesąmoningai atkreipiame dėmesį į neigiamas savybes, todėl nesėkmės santykiuose tęsiasi.

Suaugęs žmogus moka nusiraminti

Dažnai pasitaiko situacijų, kai mergina įsižeidžia ir tikisi, kad vyras ją nuramins. Bet palaukite: ar tikrai norite, kad jus nuramintų vyras, kuris jus įžeidė?

Jei atsidursite panašiose situacijose, kaip aprašyta aukščiau, rekomenduojame pasinaudoti paprastu įrankiu – tapti savo mama. Tapkite ta pačia archetipine mama, kuri apkabins, paglostys, suras tinkamus žodžius, priglaus ir tiesiog bus šalia. Taip, taip, visa tai tikrai galite sau padovanoti.

Įgūdis pasirinkti iš meilės būsenos

Suaugusiųjų pozicijoje mus veda teigiama motyvacija – noriu, noriu. Pavyzdžiui, „noriu paskambinti mamai tris kartus per savaitę, nes mes puikiai sutariame“.

Jei esame vis dar užstrigę vaikystėje, mus veda neigiama motyvacija – man to reikia, privalau. Pavyzdžiui, „Kas savaitę turiu skambinti mamai ir išklausyti jos problemas“. Tokiu atveju mamai skambinate iš pareigos, o ne iš meilės jausmo.

Konfliktų sprendimo įgūdžiai

Konfliktai neturėtų jūsų gąsdinti: tai – tik interesų susidūrimas. Pavyzdžiui, jūs norite eiti į kiną, o jūsų partneris – į teatrą. Konfliktas visada yra poros vystymosi taškas. Štai kodėl taip svarbu sugebėti išspręsti nesutarimus.

Trys paprastos konfliktų sprendimo taisyklės

Suaugusiųjų konfliktai:

  • Konfliktas neturėtų sukelti konfliktinio elgesio (kivirčų, skandalų, įžeidimų).
  • Jūs ir jūsų partneris susiduriate su problema. Jūs esate komanda.
  • Konfliktas turi turėti savo vietą, jis nesugadina kitų gyvenimo sričių ir pačių santykių. Tai – tarsi susitikimas direktoriaus kabinete: aptarėte reikalus, išėjote kartu ir nuėjote gerti arbatos.

Atminkite, kad buvimas suaugusiuoju yra įgūdis, kurį galima išsiugdyti. Žinoma, jei to norite.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---