Dalinamės kirpėjų atskleistomis paslaptimis.
Pastaruoju metu žili plaukai tapo tokie populiarūs, kad tikrai nemažai merginų specialiai dažo plaukus šiuo atspalviu. Taip pat vis daugiau moterų nusprendžia nebekovoti su žilstančiais plaukais. Vienas iš argumentų, kodėl moterys vis dažniau nusprendžia nedažyti žilų plaukų, yra jų priežiūros paprastumas. Vis dėlto, gana dažnai tenka susidurti su viena ir ta pačia problema – žili plaukai ima gelsti.
Laikui bėgant žili plaukai įgauna gelsvą ar oranžinį atspalvį, todėl plaukų spalva tampa ne tokia kilni, šalta ir vienalytė. Kodėl tai vyksta?
- Vandentiekio vandenyje yra chloro ir cheminių medžiagų, kurios veikia plaukų struktūrą
- UV spinduliai „sudegina“ spalvą, todėl ji tampa netolygi, o patys plaukai išsausėja.
- Neteisinga priežiūra ir dažnas formavimas pažeidžia žilų plaukų struktūrą, kuri natūraliai yra plonesnė nei dažytų plaukų.
- Žili plaukai yra porėtos struktūros, todėl tarsi „kempinė“ sugeria visą gerąją ir blogąją aplinkos įtaką.
Ką daryti?
Greičiausias būdas atgaivinti plaukus – naudoti purpurinį šampūną. Tai – mėgstamiausias daugumos šviesiaplaukių produktas, nes tik šis šampūnas padeda išlaikyti šaltą šviesų atspalvį be nereikalingų vario geltonumo priemaišų. Jis turi tokį patį poveikį žiliems plaukams ir padeda išlaikyti spalvą be „dėmių“.
Kaip naudoti purpurinį šampūną?
- Kartą per savaitę plaukite plaukus purpuriniu šampūnu.
- Kitomis dienomis naudokite kondicionierių ir šampūną, kurie išsaugo spalvą arba neutralizuoja geltonumą.
Ką dar galima padaryti norint gražių žilų plaukų – 3 patarimai
1) Miegokite ant satino ar atlaso pagalvių užvalkalų
— Kaip minėjome, žili plaukai natūraliai plonesni dėl to, kad juose trūksta melanino, kuris suteikia plaukų spalvą. Taigi, svarbu miegoti ant minkštų ir švelnių audinių, kurie nepažeis plaukų struktūros. Be satino ir atlaso, tinka ir šilkas – jis apsaugo ne tik plaukus, bet ir odą.
2) Naudokite šiluminę apsaugą
— Žilus plaukus lengviau nudeginti naudojant plaukų tiesintuvus ir net plaukų džiovintuvus, todėl plaukus visada reikia apdoroti apsauga nuo karščio. Tai padengia šlapius plaukus patvaria plėvele, kuri sudaro savotišką barjerą tarp plaukų ir įkaitusio įrankio.
3) Stebėkite, ar jums pakanka vitaminų
— Kartais plaukai ima žilti genetiškai, bet dažniausiai tai nutinka dėl vitaminų ir mineralų trūkumo. Tai ypač pastebima su amžiumi. Būtent todėl po pirmųjų žilų plaukų pasirodymo verta pasitikrinti savo sveikatą. Normalus vitaminų kiekis ne visada sustabdo žilimą, tačiau neabejotinai sustiprina plaukus ir padaro juos žvilgesnius.