Fotoprojektas „Reunions“ pasakoja pačių paprasčiausių žmonių istorijas. Kaip jie pasikeitė per pastaruosius 40 metų? Kaip susiklostė jų gyvenimas? Įdomūs likimai ir jaudinantys laimingos praeities kadrai – visa tai nostalgiškame britų fotografo mėgėjo projekte.
Fotografas mėgėjas Chrisas Portzas iš Anglijos miesto Piterboro keletą metų dirbo prie savo projekto, kuriuo buvo siekiama pakartoti nuotraukas, kurias jis padarė praėjusio amžiaus 70–80-aisiais. Jis rado prieš keturiasdešimt metų nufotografuotus žmones ir padarė 134 naujas nuotraukas, kurias įtraukė į knygą „Reunions“, išleistą JK lapkričio pradžioje. Šiose nuotraukose žmonės buvo fotografuojami tose pačiose vietose ir tokiomis pačiomis pozomis.
1980 m. Chrisas nufilmavo ledų pardavėją Genesio Borrillo su mergaite, vardu Zahida Parveen. Jis ką tik buvo persikėlęs į Piterborą iš Italijos ir pradėjo savo verslą. Dabar Genesio kartu su žmona Clara vadovauja itališkų makaronų parduotuvei. Jis turi tris anūkus ir keturis proanūkius.
Stamfordo gyventojo, vardu Bernardas, fotografavimas, pasak fotografo, buvo vienas smagiausių visame projekte. Per pastaruosius 40 metų linksmų plaučių menininkas užaugino dvi dukras, tris anūkus ir tris proanūkius. Jis džiaugėsi galėdamas vėl pozuoti Chrisui, o šį kartą nuotraukos kompozicija buvo dar įdomesnė nei prieš 40 metų.
Chrisas pirmą kartą nufotografavo drauges Toni Kray ir Teresą Weston Piterboro mugėje 1985 m. Merginos ką tik buvo išlaikiusios baigiamuosius egzaminus mokykloje ir išvyko švęsti šio įvykio. Pasak nuotraukos herojų, jos praleido nuostabų vakarą išbandydamos įvairius atrakcionus. Šią pramogą jos įvardino kaip paskutinę „prieš suaugusiųjų gyvenimo pradžią“.
Gloria Steele daug metų dirbo mokyklos eismo kontroliere ir labai mėgo savo darbą. Ji tris kartus per dieną padėdavo vaikams saugiai pereiti kelią. Vėliau dviejų vaikų mama įsidarbino slaugytoja ligoninėje, kur dirbo iki pensijos. „Buvo puiku vėl nusifotografuoti su uniforma su naujuoju ženklu rankoje. Aš vis dar nepraradau įgūdžių. Taip pat buvo smagu pamatyti užaugusias merginas“, – komentavo Gloria.
Pirmoje nuotraukoje Chrisui 18 metų, o šalia jo esančiai merginai Leslie – 20. Nuotraukų autorius su pora susipažino laikraščio redakcijoje 1971 metais: tuo metu buvo rašomas straipsnis apie porą, nuėjusią daugiau nei 9500 kilometrų per Europą. 1976 metais Leslie ir Chrisas susituokė. Dabar jie turi tris vaikus ir septynis anūkus.
Chrisui Portzui pavyko įamžinti akimirką, kuomet broliai Markas ir Mattas Courtas maitino vienas kitą traškučiais, kol jų mama pirko batus. Žinoma, vaikai tuomet dar nežinojo, kad yra fotografuojami, o savo nuotrauką socialiniuose tinkluose atrado po daugelio metų. Abu broliai dabar gyvena Birmingeme. Mattas dirba staliumi, o Markas, trijų berniukų tėvas, yra pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas.
1994 m. Chrisui Portzui pasisekė nufotografuoti daktarą Richardą Scottą, vaikštinėjantį su trimis dukromis. Tą šeštadienio popietę ligoninėje budėjo jo žmona, o jis su dukromis išėjo pasivaikščioti po miestą. Dr. Scottas dabar išėjęs į pensiją, tačiau pandemijos metu buvo grįžęs į darbą skiepyti nuo koronaviruso.
Mohammedui Mustafai tebuvo ketveri, kai Chrisas Portzas 1982 metais jį nufotografavo. Pasak Portzo, jis net nesitikėjo vėl sutikti šios nuotraukos herojų, tačiau labai džiaugiasi, kad turėjo galimybę jį vėl nufotografuoti. Mohammedas dirba prekybos centre ir turi penkis vaikus. Jis apsidžiaugė sužinojęs, kad fotografas jo ieško ir mielai pakartojo nuotrauką iš tolimos vaikystės.
Cheryl Geaves: „Devintojo dešimtmečio pradžioje mano vyro didžiausias įvykis rajone buvo nardymo varžybos, per kurias mano velionis uošvis Jackas Geavesas rinko pinigus giliavandenės žvejybos klubo jaunimo skyriui. Mano draugė Pem ir aš stovėjome ant platformos, o žmonės mėtė kamuolius. Jei jie mus būtų kliudę, būtume įkritusios į šalto vandens baseiną. Visi norėjo tai išbandyti ir buvo labai smagu“.
Trijų vaikų mama ir dviejų anūkų močiutė iki šiol gyvena savo vyro George’o Geaveso šeimos namuose. Nardymo varžybos pasibaigė vos prieš kelerius metus, tačiau prisiminimai apie tuos smagius laikus iki šiol gyvi.