Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Jei šalia naujagimio matote purpurinį drugelį, turite žinoti, ką tai reiškia

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai Millie Smith ir Lewisas Cannas sužinojo, kad laukiasi dvynių, jiems buvo pasakyta, kad išgyvens tik vienas jų.

Balandžio 30 d., po 30 savaičių didelės rizikos nėštumo, Millie pagimdė identiškas mergaites dvynes Callie ir Skye. Deja, pastaroji išgyveno tik tris valandas.

Vėliau naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje Callie buvo inkubatoriuje be sesers, globojama mylinčių ir gedinčių tėvų. Ligoninėje buvusi kitų sveikų dvynių mama nerūpestingai pasakė Millie, kad jai „labai pasisekė“ neturėti dviejų vaikų.

Natūralu, kad  šie žodžiai ją labai įskaudino. Moteris suprato, kad prisimindama Skye gali padėti kitoms vaiko netekusioms šeimoms. Ji tam pasitelkė purpurinį drugelį.

2015 m. lapkritį Millie Smith ir jos partneris Lewisas Cannas sužinojo, kad laukiasi pirmojo bendro vaiko. Millie, tarp kurios giminaičių yra dvynių, tvirtino turėjusi „nuojautą“ dėl dvynių gimimo. Po 10 savaičių gydytojai patvirtino, kad ji laukiasi identiškų dvynių.

Deja, mažiau nei po dviejų savaičių britų pora sulaukė gniuždančių žinių. Vienas iš jų vaikų buvo nepagydomai sergantis.

„Apžiūros metu gydytoja nieko nesakė. Labai jaudinausi, bet ji tylėjo. Lewisas ir aš iš karto supratome, kad kažkas yra ne taip“, – sakė Millie.

Gydytojas porai pranešė, kad vienas iš vaikų sirgo anencefalija. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) duomenimis, taip nutinka vienam iš 4600 vaikų Jungtinėse Valstijose. Tai –  rimtas apsigimimas, kai kūdikis gimsta be dalies smegenų ir kaukolės, o „beveik visi su anencefalija gimę kūdikiai miršta netrukus po gimimo“.

Žinodami, kad vienas vaikas netrukus po gimimo mirs ir kad kitam vaikui taip pat gresia pavojus, pora nusprendė tęsti itin rizikingą nėštumą.

Per ateinančius kelis mėnesius Millie ir Lewisas pavadino savo dvynes Skye ir Callie. „Mes žinojome, kaip Skye turi būti pavadinta prieš gimstant“, – sakė Millie. „Žinodama, kad ji gyvens tik kelias sekundes ar minutes, norėjau, kad tuo metu ji turėtų vardą“.

Kaip sakė vaikų mama: „Skye vardas reiškė vietą, kur žinojome, kad ji eis, o mes galėsime pažvelgti į dangų ir prisiminti savo kūdikį“.

Kai balandžio 30 d., praėjus vos 30 nėštumo savaičių, Millie prasidėjo gimdymas, jai buvo būtina atlikti cezario pjūvį. Išgyventi netektį porai padėjo vadinamoji „sielvarto patarėja“. Jiems taip pat buvo paskirtas specialus kambarys, vadinamas Daisy Room, kuriame šeimos gali leisti laiką su savo vaiku prieš ir po jo mirties.

„Kai gimė mergaitės, jos abi verkė. Tai buvo svarbus momentas, nes mums buvo pasakyta, kad Skye neskleis jokių garsų ir nejudės“, – sakė Millie, kuri buvo dėkinga, kad iki mirties galėjo praleisti tris valandas su Skye. „Mes laikėme glėbyje Skye, kai ji mirė. Tai buvo blogiausia mūsų gyvenimo akimirka. Man dar niekada nebuvo taip sudaužyta širdis. Bet aš didžiuojuosi, kad ji taip ilgai kovojo, kad praleistų kuo daugiau laiko su mumis“.

Callie gimė neišnešiota ir turėjo būti reanimacijoje, kol atgaus jėgas. Palatoje taip pat buvo dar trys dvynių poros.

„Dauguma slaugytojų žinojo apie tai, kas atsitiko, bet laikui bėgant žmonės nustojo kalbėti apie Skye. Po maždaug keturių savaičių visi elgėsi taip, lyg nieko nebūtų nutikę. Tai reiškė, kad mane supančios šeimos neturėjo jokio supratimo apie mūsų situaciją“, – prisimena Millie.

Vieną rytą motina, kurios dvyniai taip pat buvo NICU, nesąmoningai pasakė Millie, kad jai „labai pasisekė“, kad ji neturi dvynių.

„Nė vienas iš kitų tėvų nežinojo, kas atsitiko. Šios moters komentaras buvo visiškai nekaltas… Ji negalėjo žinoti, kad vienu metu aš turėjau du vaikus. Bet tas komentaras manęs vos nepalaužė. Išbėgau iš kambario su ašaromis akyse, o ji nesuprato kodėl. Negalėjau jai pasakyti, kas atsitiko. Paprastas lipdukas būtų padėjęs išvengti šios situacijos“ – teigia Millie.

Tada Millie suprato, kad jai reikia sukurti kažką, kas kalbėtų ką tik vaiko netekusių tėvų vardu. Kažką, kas užtikrintų, kad toks nesusipratimas niekada nepasikartotų.

Purpurinis drugelis

Millie sukūrė plakatą intensyviosios terapijos skyriui, kuriame buvo paaiškinta, kad purpurinis drugelis reiškia šeimos, kuri neteko vaiko, gedulą.

„Pasirinkau drugelius, nes maniau, kad tai yra gana simboliška, o purpurinė spalva tinka ir berniukams, ir mergaitėms. “, – sakė Millie.

Violetinio drugelio koncepcija, kurią dabar įgyvendina Skye High Foundation, išplito ligoninėse keliose pasaulio šalyse.

Dabar Callie yra gyvybinga, laiminga septynmetė. Jos sesers atminimas vis dar gyvas. Vėliau išplito ne tik purpurinio drugelio, bet taip pat ir kitos iniciatyvos, kuriomis siekiama padėti šeimoms visame pasaulyje, susilaukusioms tokių vaikų kaip Skye. Purpuriniai drugeliai dabar gali būti įvairių pavidalų, pavyzdžiui, papuošalų, atvirukų, antklodžių, ir t.t.

„Aš niekada negalėsiu to sustabdyti, bet kuo daugiau paramos grupių sukursime ir kuo dažniau naudosime purpurinio drugelio simbolį, tuo bus geriau. Vaiko netektis yra sunkiausias dalykas, su kuriuo gali tekti susidurti“, – sakė Millie Smith.

Tėvams siaubingai sunku prarasti vaiką bet kuriuo jo gyvenimo etapu. Dėkojame tokiems žmonėms kaip Millie Smith, kurie yra pasišventę padėti kitiems.

Pasidalinkite šia istorija su kitais, kad jie žinotų, ką reiškia purpurinis drugelis šalia naujagimio!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...

Iki 2025 m. sausio pabaigos 3 Zodiako ženklai pagaus sėkmę už uodegos

2025-ieji metai bus sėkmingi kiekvienam iš mūsų. Jie atvers naujas galimybes ir atneš reikšmingų permainų visose gyvenimo srityse. Šie pokyčiai mus nuves prie didesnių...
---