Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Liksite be darbo: 10 faktų apie save, kurių negalite įrašyti į savo gyvenimo aprašymą

Kuo profesionaliau parengsite savo CV, tuo didesnė tikimybė, kad būsite pakviestas į darbo pokalbį. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad kartais „mažiau yra geriau“, ir tam tikrų dalykų tikrai nereikėtų rašyti į savo CV. Taigi, kokių dalykų nereikėtų įtraukti į savo gyvenimo aprašymą?

Neminėkite visų savo darbo vietų

Pavyzdžiui, būsimasis teisininkas neturėtų minėti nereikšmingos padavėjo darbo patirties.

Nevardinkite visų savo pasiekimų

Diplomas už pirmą vietą literatūros olimpiadoje greičiausiai neišskirs jūsų iš kitų kandidatų į vyriausiojo buhalterio pareigas.

„Štampai“, kuriuos naudoja kas antras žmogus

„Socialumas“, „punktualumas“ ar „aukšti rezultatai“ jau seniai nebetraukia darbdavių.

Pagražinti faktai

Jei jūsų anglų kalbos lygis yra B1, neturėtumėte nurodyti „C2“. Apgaulė labai greitai bus atskleista, o patobulinti savo kalbą per trumpą laiką bus gana sunku. Darbo pokalbio metus vertinama, kokių realių žinių ir įgūdžių turite esamuoju laiku.

Informacija apie vaikų ir skyrybų skaičių, religinius ir politinius įsitikinimus

Tai tik apsunkins jūsų gyvenimo aprašymą, tačiau darbdaviui nieko konkrečiai apie jūsų profesinius įgūdžius tikrai neatskleis. Tai yra asmeninė informacija, kurią geriausia pateikti tik paprašius.

Nepamirškite svarbių kontaktų

Net jei parengėte gyvenimo aprašymą pagal visas taisykles ir rekomendacijas, bet pamiršote palikti savo kontaktus, greičiausiai turėsite pamiršti savo svajonių darbą.

Gramatikos ir skyrybos klaidos

Naudodamiesi specialiomis paslaugomis, būtinai patikrinkite, ar nėra rašybos ir skyrybos klaidų. Kompetentingi tekstai vis dar populiarūs.

Neoficialus stilius

Net jei esate kompetentingas specialistas, turėtumėte laikytis formalaus stiliaus ir bent jau kol kas nedemonstruoti savo humoro jausmo.

Neminėkite savo silpnybių

Nekalbėkite apie savo silpnybes, pavyzdžiui, apie vėlavimą ar atidėliojimą.

Buvusio darbo kritika

Tai jums tikrai nepridės papildomų taškų, tačiau privers darbdavį susimąstyti, ar po kurio laiko apie jį nekalbėsite taip pat. Būtent todėl su tokiais duomenimis geriau elgtis itin atsargiai.

Įsivaizduokite savo darbdavio vietoje

Pabandykite save įsivaizduoti darbdavio vietoje: ką jums būtų svarbu žinoti apie būsimą darbuotoją? Pabandykite nurodyti aktualiausią patirtį, išvardinkite savo sėkmes ir pasiekimus ankstesnėje darbo vietoje.

Taip pat nepamirškite, kad jūsų gyvenimo aprašymas turėtų būti kiek įmanoma glaustesnis. Jokiu būdu negalite pateikti 5-10 puslapių informacijos. Aktualiausios yra paskutinės 2-3 įmonės, kuriose dirbote paskutiniu metu.

Jei dar neturite pakankamai patirties, sutelkite dėmesį į savo išsilavinimą ir edukacinius projektus. Būtinai parašykite motyvacinį laišką, kuriame trumpai apibūdinkite save ir papasakokite, kodėl jus domina ši pozicija. Prieš išsiųsdami CV dar kartą patikrinkite, ar nepalikote klaidų. Taip pat galite parodyti savo gyvenimo aprašymą kolegoms ar draugams: galbūt jie turės pastabų, kaip galėtumėte patobulinti savo CV.

 

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---