Mes visi esame mokomi, kad šiame pasaulyje nėra vietos patyčioms.
Priversti kitą žmogų elgtis kitaip nei jis nori, prie jo priekabiauti ir iš jo tyčiotis, yra tikrai niekinga praktika.
Deja, pasaulis, kuriame gyvename, nėra tobulas. Patyčios paplitusios mokyklose ir darbo vietose, o kartais net ir namuose.
Turbūt kiekvienas mūsų įvardytų vis kitas veiksmingas priemones, kurios gali padėti kovoti su patyčiomis.
Prieš kelerius metus viena Teksase gyvenanti motina labai išpopuliarėjo, kai ji atrado būdą, kaip kovoti su patyčiomis. Ji sulaukė ir pagyrimų, ir kritikos.
Savo vaikams visada sakiau, kad jie gali būti kuo nori ir išreikšti save taip, kaip jiems tai atrodo natūralu. Vis dėlto, mano namuose visada galiojo geležinė taisyklė, kad piktnaudžiavimas niekada nebus toleruojamas.
Laimei, niekada nesulaukiau skambučio iš mokyklos ar iš kitų vaikų tėvų, kad mano sūnūs tyčiojasi iš kitų. Tiesa, anksčiau daug galvojau, kaip juos drausminsiu, jei kada nors ateis tokia diena.
Teksase gyvenanti motina susidūrė su tokia situacija 2018 m., o jos prieštaringas poelgis sulaukė didelio susidomėjimo internete. Skelbiama, kad mamai buvo pranešta, kad jos penktoje klasėje besimokantis sūnus kitus berniukus vadina „durniais“ ir „idiotais“.
Taigi, moteris, vardu Star, ėmėsi veiksmų. „Padariau tai, ką turėjau padaryti, kad sustabdyčiau tokio elgesio vystymąsi“, – tuomet KTRK sakė berniuko mama. „Esu senosios mokyklos mama. Aš nelepinu savo vaikų“.
Star nusprendė, kad jos sūnus turėtų apsivilkti marškinėlius su užrašu „Aš esu chuliganas“. Šiuos marškinėlius jis turėjo vilkėti mokykloje.
Moteris „Facebook“ taip pat paskelbė savo sūnaus, vilkinčio šiuos marškinėlius, nuotrauką, ir parašė: „Paskelbiau tai tam, kad galėčiau susisiekti su bet kurio vaiko, iš kurio mano sūnus galėjo tyčiotis, tėvais, ir asmeniškai atsiprašyti“.
Nereikia nė sakyti, kad toks sprendimas sulaukė labai prieštaringų reakcijų. Internautų nuomonės šiuo klausimu labai skyrėsi.
Vaikų psichiatras daktaras Richardas Pesikoffas teigė, kad ši neįprasta bausmė iš tikrųjų galėjo padaryti daugiau žalos nei naudos.
„Gėdinti vaiką ir puoselėti neigiamus įsitikinimus apie jį pradinėje mokykloje nėra gera mintis. Šiai mamai reikia rasti ką nors, kas jai padėtų. Manau, kad mokykla yra viena iš tų vietų“, – KTRK sakė psichiatras.
Tuo tarpu Star teigė, kad mokyklos darbuotojai 100 procentų palaikė tai, ką ji padarė, ir suprato, kodėl ji privertė sūnų dėvėti šiuos marškinėlius. Vis dėlto, sulaukusi daug neigiamų reakcijų, moteris ištrynė šį įrašą „Faebook“.