Verba yra vienas svarbiausių Velykų atributų. Vis dėlto, po švenčių gana dažnai kyla klausimas, ką reikia daryti su likusiomis verbomis. Pasirodo, yra net keletas galimybių.
Velykų verbas galima pasigaminti patiems arba nusipirkti prieš Verbų sekmadienį. Šią dieną jos pašventinamos Jėzaus įžengimo į Jeruzalę atminimui. Dažniausiai šie Velykų simboliai kuriami iš nendrių, gluosnių šakelių, žolelių ir džiovintų gėlių. Vaikai verbas gamina ir iš spalvoto popieriaus.
Ką daryti su verba po Velykų?
Po pašventinimo su verba reikia elgtis ypač pagarbiai. Jos negalima tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę. Toks elgesys galėtų būti laikomas pašventinto daikto išniekinimu, todėl verbą galima pasilikti ir po švenčių. Ne visi žino, kad tą pačią verbą galima palaiminti daugybę kartų. Tikrai galite dar kartą į bažnyčią neštis tą pačią verbą. Iki kitų Velykų verbą galima laikyti namuose kaip dekoraciją, pvz., vazoje ar už paveikslo rėmo.
Ką daryti su verba, jei nenorite jos pasilikti?
Problema kyla tada, kai nesinori saugoti verbos iki kitų Velykų. Galite jos atsikratyti, bet turite nepamiršti tai daryti su pagarba šventiems objektams. Yra du būdai, kaip tą padaryti. Verbą galite sudeginti arba užkasti. Kiekvienas iš šių metodų atitinka Katalikų bažnyčios nurodymus. Ugnis simbolizuoja apsivalymą nuo nuodėmių, o irimas žemėje pabrėžia mūsų žemiškojo gyvenimo trapumą.
Ką dar galima daryti su verba po švenčių?
Jei nenorite pasilikti, sudeginti ar užkasti verbos, turite dar vieną pasirinkimą. Galite ją nunešti į bažnyčią. Tikinčiųjų dovanotos verbos bus deginamos, o jų pelenais Pelenų dieną bus barstomos žmonių galvos. Šis paprotys pabrėžia ryšį tarp Kristaus kančios ir nusidėjėlių atgailos.