Šeštadienis, 19 balandžio, 2025

Naujausi

Testas: ar jums pavyks išsiaiškinti, kas yra nusikaltėlis?

Daugelis žmonių tikriausiai skaitė žurnalą „Mokslas ir gyvenimas“. Ar prisimenate įžvalgųjį detektyvą inspektorių Warnicke? Ar esate pasiruošę sužinoti, kaip sprendžiami painiausi nusikaltimai? Šiandien jūsų laukia intriguojantis detektyvo galvosūkis, kuris privers įtempti protą! Įžvalgusis inspektorius Warnicke dar kartą demonstruoja nuostabius analitinius įgūdžius, išaiškintus itin sudėtingoje situacijoje. Pažiūrėkite į pateiktą užduotį ir išsiaiškinkite – kas yra nusikaltėlis? Galbūt pasiseks ir jums pajausti save tikru detektyvu!

Taigi, buvo karšta vasaros diena. Inspektorius Warnicke, užuot mėgavęsis atostogomis, buvo priverstas dirbti savo darbą. Detektyvas kartu su savo padėjėju turėjo išsiaiškinti nusikaltėlį. Vyrai priėjo prie siauros, bet gilios ir sraunios upės kranto.

Jie pamatė kelis jaunuolius. Paklausę, kur galėjo dingti nusikaltėlis, jie parodė į kitą vaikiną, kuris kaip tik brido į priešingą upės krantą. Vaikinai netgi pasiūlė savo valtį, kuria jie galėtų pasivyti nusikaltėlį. Vis dėlto, Warnicke jau žinojo, kad rado nusikaltėlį. Klausimas: kodėl detektyvas nesivijo vaikino kitame upės krante, ir kas yra nusikaltėlis?

Iš pirmo žvilgsnio inspektoriaus veiksmai atrodo visiškai nelogiški. Vis dėlto, dėmesingi internautai jau atspėjo, kokia buvo Warnicke sprendimo priežastis. Matote, reikia atidžiau perskaityti galvosūkio sąlygą. Juk, kaip minėta aukščiau, upė buvo srauni.

Šiuo atveju, kaip jau spėjote, plaukikas, net ir labai to norėdamas, negalėjo išlipti iš upės priešais vietą, kur stovėjo detektyvas. Upės srovė jį būtų nunešusi kur kas toliau. Tai reiškia, kad įtariamasis yra čia pat, priešais Warnicke ir jo padėjėją. Taigi, kuris šių vaikinų yra nusikaltėlis?

Čia internautų nuomonės skiriasi. Atrodytų, kad be papildomų duomenų to paprasčiausiai neįmanoma nustatyti. Vis dėlto, spėjimai yra labai įvairūs. Panašu, kad šis klausimas sukėlė rimtą diskusiją.

Laimei, atsakymas yra gana paprastas. Matote, visi pirmame plane esantys jaunuoliai yra bendrininkai. Vargu, ar gintumėte pirmą sutiktą žmogų, kurį persekioja teisėsaugos institucijos, ar ne? Prisipažinkite, ar iš karto pavyko išsiaiškinti nusikaltėlį? Nepamirškite komentaruose pasidalinti savo rezultatu.

Įdomu: psichologija, padedanti atskleisti nusikaltėlius

Ar žinojote, kad patyrę detektyvai dažnai remiasi ne tik įrodymais, bet ir psichologiniais signalais, kuriuos siunčia kūno kalba? Vienas iš svarbiausių požymių – nenatūralus elgesys. Pavyzdžiui, nusikaltėliai dažnai vengia tiesioginio akių kontakto, jų kūno įtampa ar nervingi gestai gali išduoti vidinę kaltės jausmo kovą. Įdomu tai, kad bandant nukreipti dėmesį į kitą asmenį (kaip šiuo atveju vaikinai, nurodę į „bėgantį nusikaltėlį“), dažnai pasireiškia didelė savitvarkos kontrolė, kuri, net ir bandant atrodyti natūraliai, sukelia akimirkas, kai emocijos išlenda į paviršių. Turbūt dėl šių subtilių detalių inspektorius Warnicke taip greitai ir suprato, kas stovi priešais jį. Verta paminėti, kad kūno kalbos supratimas yra viena svarbiausių detektyvų savybių, o tinkamai pritaikytos psichologijos žinios ne kartą padėjo išaiškinti net sudėtingiausias bylas.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---