Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Mano sodas ištisus metus išlieka spalvingas: sodinu žiemą žydinčius augalus

Yra tam tikrų augalų, kurie žydi ir žiemą. Sniegas, žema temperatūra ir žvarbus vėjas jiems nėra kliūtis išleisti naujus ūglius. Kai kurie žiemą žydintys augalai turi nuostabų aromatą. Jei norite, kad jūsų sodas net ir žiemą būtų pilnas gyvybės, sodinkite šiuos šalčiui atsparius augalus.

Gėlių mylėtojai nekantriai laukia pavasario, kai prasidės vegetacijos procesas ir augalai pradės žydėti. Kol tai dar nevyksta, mūsų laukia keli žiemos mėnesiai, kurie nebus patys švelniausi. Nepaisant to, yra rūšių, kurios gali žydėti ir žiemą. Čia kalbame apie įvairius krūmus ir daugiamečius augalus, kurie nenustoja žydėti dėl žemos temperatūros. Sužinokite, kurios tai augalų rūšys.

Žiemą žydintys augalai

Dėl  šalčių dauguma augalų nustoja augti, o tada, kai temperatūra tampa aukštesnė, jie ir vėl atgyja.  Vis dėlto, pasitaiko ir išimčių. Tam tikros augalų rūšys visiškai nebijo šalčio, o tuomet, jei augalai bus tinkamai prižiūrimi, jie gali žydėti net ir esant minusinei temperatūrai.

Pirmasis tokio augalo pavyzdys – baltasis čemerys, Betliejaus žvaigždės „pusbrolis“. Šis daugiametis augalas labai dažnai žydi per Kalėdas, todėl jis neretai vadinamas gruodžio rože. Jei būna didelių šalnų, augalas žydi tik vasario ir kovo sandūroje. Kitas pasiūlymas yra viržis, erikinių šeimos augalas, kuriam būdinga įdomi žiedų ir lapų struktūra. Viržiams tereikia šiek tiek saulės ir drėgnos dirvos, ir jie žydės daugelį žiemos savaičių.

Žieminės gėlių veislės

Kitas augalas yra hamamelis, kininis krūmas, kurio yra daug veislių ir kuris gali pasiekti 3-4 metrų aukštį virš žemės. Po naujųjų metų jų šakose pasirodo pirmieji žiedpumpuriai, primenantys mažus kutus. Šis augalas žydi įvairiomis spalvomis, tačiau populiariausios yra geltona, oranžinė ir raudona. Kita kiniška gėlė, kuri puikiai dera žemoje temperatūroje, yra  japoniškas kvapusis pipiras (Chimonanthus praecox ). Tai – krūmo pavidalo augalas, žydintis mažais, geltonais, varpelio formos žiedais.

Jei esate jazminų gerbėjas, savo sode galite pasodinti jazminaitį plikažiedį. Šis augalas gali pasiekti net 4 m aukštį.  Jis pradeda žydėti spalio mėnesį ir  žydi iki pat balandžio! Nors šis augalas neskleidžia stipraus aromato, tačiau tą kompensuoja dekoratyvūs žiedai. Taip pat galite pasodinti kvapųjį putiną, kurio lapai rudenį pakeičia spalvą, o kvepiantys, balti ir rausvi žiedai pasirodo nuo gruodžio iki kovo mėnesio.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---