Skalbimas kartais pareikalauja gana nemažų pastangų. Nors kiekviena namų šeimininkė laikosi tam tikrų taisyklių, bet ar tikrai jos žino viską? Šiandien norime jums papasakoti, kodėl skalbimas 40 laipsnių ir aukštesnėje temperatūroje ne visada yra efektyvus.
Pasirodo, toks skalbimas turi ne taip ir mažai trūkumų, kuriuos netrukus aptarsime. Verta prisiminti, kad daiktų švara labai priklauso nuo jūsų naudojamų produktų. Jei naudosite gerą skalbiklį, jis bus efektyvus net ir tada, jei skalbsite žemoje temperatūroje.
Kodėl neturėtumėte skalbti drabužių 40 laipsnių ar aukštesnėje temperatūroje?
Jei nerimaujate dėl skalbimo ekologiškumo, tuomet tikrai turėtumėte gerokai sumažinti temperatūrą. Elektros kiekis, sunaudojamas prausimuisi karštame vandenyje, yra daug kartų didesnis, todėl mokesčiai už komunalines paslaugas kartais gali nustebinti. Skalbimas 40 laipsnių ir aukštesnėje temperatūroje yra brangus, o sumažinus temperatūrą 10 % galima sutaupyti daugiau nei 30 % energijos.
Daugumos skalbinių nerekomenduojama skalbti aukštos temperatūros vandenyje. Išimtis yra patalynė ir rankšluosčiai. Visa kita galima saugiai skalbti 30 laipsnių temperatūroje. Patikėkite, ko nepavyksta išskalbti 30 laipsnių temperatūroje, nepavyks išskalbti ir padidinus temperatūrą iki 40 laipsnių.
Jei skalbiniai yra skalbiami aukštoje temperatūroje, audinys dėvisi kur kas greičiau. Yra prielaida, kad mikroplastikas gali būti atskirtas nuo sintetinių medžiagų, kuris vėliau patenka į vandenį, įskaitant geriamąjį vandenį. Kiti audiniai tiesiog deformuojasi, praranda spalvą, kokybę, elastingumą. Būtent todėl vertėtų vengti skalbti aukštoje temperatūroje, nebent skalbiate vaikų drabužius. Tokiu atveju aukšta temperatūra yra tiesiog būtina.
Daugelis žmonių siaubingai bijo bakterijų, todėl skalbia 40 laipsnių ir aukštesnėje temperatūroje. Vis dėlto, bakterijos žūva tik verdančiame vandenyje, todėl rinktis 40 laipsnių ar aukštesnę temperatūrą paprasčiausiai nėra prasmės.
Jei norite, kad skalbimas būtų draugiškesnis aplinkai ir išvengtumėte nereikalingų išlaidų, stenkitės pasirinkti skalbimo mašiną, kuri naudoja mažiau vandens. Taip pat atkreipkite dėmesį į energijos suvartojimo klasę. Nors tokia skalbimo mašina gali kainuoti šiek tiek daugiau, tačiau ilgainiui ji padės sutaupyti tikrai nemažai pinigų.
Redakcijos patarimas: visada pilnai užpildykite skalbimo mašinos būgną. Nereikėtų jungti skalbimo mašinos, kai joje yra vos pora skalbinių.