Vaikystėje kartą mačiau savo močiutę dejuojančią ir į naujus odinius batus kišančią dvi žalias bulves. Mane šis procesas labai sudomino, todėl močiutė man paaiškino, kodėl taip pasielgė. Kaip bebūtų keista, močiutės metodas buvo labai veiksmingas. Tuo įsitikinau ne kartą. Bulvės batuose – ne beprotiškas pagyvenusio žmogaus triukas, o tikrai naudinga gudrybė!
Bulvės batuose – kas, kaip ir kodėl?
Nesenstanti klasika
Šiandien batai yra gaminami iš daugybės įvairių medžiagų, tačiau odiniai batai vis dar yra labai populiarus. Žinoma, tam yra tikrai svarių priežasčių. Batai, pagaminti iš natūralios odos, turi daug privalumų!
Visų pirma, odiniai batai yra labai patvarūs ir laikui bėgant puikiai „prisiderina“ prie dėvėtojo pėdos. Antra, oda atrodo gerai ir tinka bet kokiam sezonui. Trečia, tokie batai reikalauja minimalios priežiūros ir yra labai atsparūs dėvėjimuisi. Na, ir galiausiai, natūrali oda leidžia pėdai „kvėpuoti“!
Oda ir bulvės
Vis dėlto, odiniai batai turi ir trūkumų. Iš esmės, žinoma, šie trūkumai yra susiję su etikos problema. Tokie batai nėra pigūs ir neretai prireikia laiko, kol tokia avalynė „prisiderina“ prie jūsų pėdos.
Žmonės ne visada turi pakankamai laiko ir kantrybės paruošti batus patogiam jų avėjimui, tačiau čia gali praversti viena paprasta gudrybė! Šviežios bulvės turi daug naudingų savybių ir gali būti naudojamos labai įvairiose situacijose: pradedant namų valymu, ir baigiant randų gydymu.
Patarimo esmė
Jums reikės dviejų mažų bulvių. Nuskuskite jas, gerai nuplaukite ir įdėkite į naujus batus. Išimkite ne anksčiau nei po 12 valandų. Geriausia tą atlikti prieš naktį. Ryte tiesiog išimkite bulves, nuvalykite batų vidų drėgna šluoste ir apsiaukite batus.
Per naktį bulvių sultys šiek tiek suminkštins batų medžiagą. Tai nepadarys jokios žalos odai ar pėdoms. Priešingai: tai taip pat padės išvengti atsirandančio nemalonaus pėdų kvapo. Iš anksto perspėju, kad ši gudrybė tinka tik natūralios odos batams!