Kai rudens vėjai pradeda nešti spalvotus lapus į kiemą, daugelis mano, kad lapų grėbimas – tik estetinė būtinybė. Tačiau šis darbas gali būti kur kas svarbesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Prieš žiemą sugrėbti lapai ne tik padeda išlaikyti tvarkingą aplinką, bet ir apsaugo nuo problemų, su kuriomis galite susidurti pavasarį. Tai ne tik apsaugos jūsų veją, bet ir padės išvengti netikėtų „nelaimių“, apie kurias galiausiai nepagalvojame, kol jau per vėlu.
Kodėl verta skirti laiko lapų grėbimui rudenį? Sužinokite daugiau šiame straipsnyje!
Ar reikia grėbti lapus?
Po kurio laiko lapai pradeda pūti ir tampa slidūs. Atėjus pirmoms šalnoms, ryte mus gali pasitikti ledo čiuožykla priešais įėjimą į namus. Drėgni lapai greitai užšąla ir gali būti labai pavojingi. Jei ant mūsų vejos nusėda storas lapų sluoksnis, gali atsirasti pelėsis, kuris sugadins visą namą. Jei nenorite, kad pavasarį būtų problemų, geriau grėbkite lapus.
Ką daryti su lapais?
Jei jūsų sode yra daug medžių, galite pastebėti, kad lapų skaičius bus labai didelis. Ką su jais daryti? Pirmasis jų panaudojimo būdas – storu sluoksniu paskleisti po gėlynus. Daugelį augalų rūšių reikia apsaugoti iki pirmųjų šalnų. Net jei žemė neturėtų būti dengta, augalai su dėkingumu priims lapų dangą. Antras variantas – lapus susmulkinti benzinine žoliapjove ir iš jų daryti kompostą. Lapai, sumaišyti su daržovių ir vaisių likučiais, bus puikios trąšos medžiams ir krūmams. Pavasarį dirbtinių trąšų pirkti nereikės, nes naminės bus ranka pasiekiamos. Vienu metu atsikratysite lapų ir pagaminsite augalams maistingą produktą.
Nuotraukų šaltinis: Canva, Freepik