Nėra nieko geresnio už švarios ir gaivios patalynės pojūtį, tačiau dažnai kyla klausimas, kaip dažnai reikia keisti patalynę ir kokių skalbimo taisyklių reikėtų laikytis, kad ji ilgai išliktų švari? Netrukus jums papasakosime, kas gali padėti pasiekti geriausių rezultatų.
Mūsų patalynė kasdien surenka daug nešvarumų ir dulkių, ypač tada, jei nenaudojame lovatiesių. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad kas naktį lovoje praleidžiame maždaug septynias valandas, tad nieko keisto, kad patalynė suteršiama prakaitu.
Vidutiniškai žmonės keičia patalynę kas 24 dienas: tenka pripažinti, kad tai atliekama gerokai rečiau nei rekomenduojama. Patalynę vertėtų keisti kas septynias dienas, nes per šį laiką ant jos susikaupia didelis kiekis nešvarumų ir bakterijų.
Taip pat būtina atsižvelgti į jūsų individualias savybes. Pavyzdžiui, žmonėms, kuriems yra alergiški ar turi augintinių, kuriems leidžiama miegoti ant lovos, patalynę rekomenduojama keisti kas penkias dienas.
Jei neturite laiko ar noro keisti visą patalynę, tiesiog patieskite švarią paklodę. Faktas yra tai, kad būtent paklodė daugiausia kontaktuoja su kūnu, todėl ji turi būti keičiama dažniausiai. Jei paklodę keisite kas penkias dienas, likusias patalynės dalis galėsite skalbti kas dvi savaites.
Ką daryti, kad patalynė ne taip greitai susiteptų?
- Prieš miegą nusiplaukite makiažą. Tai yra svarbu ne vien tik dėl odos puoselėjimo, bet taip pat ir dėl pagalvių užvalkalų švaros. Vertėtų nepamiršti, kad nakties metu veido oda nuolat kontaktuoja su pagalvės užvalkalu, todėl pasirūpinkite odos švara. Tai ypatingai svarbu jautrią odą turintiems žmonėms.
- Prieš miegą nusiprauskite po dušu. Miego metu mūsų oda išskiria daug prakaito, todėl nusiprausę po dušu sumažinsite ant patalynės patenkančių nešvarumų kiekį.
- Kad ir kaip mylėtumėte savo augintinius, neleiskite jiems miegoti ant lovos. Deja, jie nėra tokie švarūs, kokie gali atrodyti, nes ant jų letenų kaupiasi daug nešvarumų. Pratinkite augintinį miegoti savo guolyje, ir tuomet jūsų patalynė gerokai ilgiau išliks švari.
Kaip skalbti patalynę?
Atsižvelkite į audinio tipą
Nors ši taisyklė atrodo gana elementari, tačiau gana dažnai apie tai pamirštama. Dažniausiai visų tipų patalynei yra parenkama 60 laipsnių temperatūros skalbimo programa, tačiau nereikėtų pamiršti, kad įvairių tipų patalynė reikalauja skirtingos priežiūros. Būkite atsargūs su tokiais audiniais kaip linas, šilkas, bambukas, ir t.t.
Sumažinkite temperatūrą
Jei patalynę skalbiate kiekvieną savaitę ir niekada neinate miegoti nenusiprausę po dušu, tuomet tikrai nereikia skalbti patalynės aukštoje temperatūroje. Patikėkite, skalbdami 40 laipsnių ar žemesnėje temperatūroje ne tik puikiai išskalbsite patalynę, bet ir nesugadinsite audinio.
Patalynę skalbkite atskirai
Dauguma mūsų skalbia patalynę kartu su apatiniais ir rankšluosčiais. Vis dėlto, jei norite, kad jūsų patalynė būtų švari ir gaivi, rekomenduojame ją skalbti atskirai nuo kitų nešvarių skalbinių. Be to, šiurkštus rankšluosčių gali lemti spartesnį patalynės audinio nusidėvėjimą.
Verta paminėti, kad taip pat svarbu pasirinkti tinkamas skalbimo priemones. Visada naudokite skalbinių minkštiklį, kuris patalynei suteikia malonų kvapą ir suminkština audinį. Nepamirškite, kad skalbimo milteliai yra ne toks veiksmingas skalbinių ploviklis kaip kapsulės ar gelis. Taip, tokių skalbiklių kaina įprastai yra aukštesnė nei skalbimo miltelių, tačiau tikrai pastebėsite skirtumą. Skalbimo milteliai ne visada tinkamai išskalbia patalynę, todėl kartais skalbimo ciklą tenka pakartoti.