Sekmadienis, 19 sausio, 2025

Naujausi

Pašalinkite tai iš savo žodyno: 6 frazės, dėl kurių kitų akyse atrodote seni

Atkreipkite dėmesį į savo kalbą – kai kurie žodžiai gali atskleisti jūsų amžių.

Jei šias frazes ištarsite visiškai rimtu veidu ir manysite, kad esate teisus, kitų akyse atrodysite taip, tarsi būtumėte įstrigęs praėjusiame amžiuje. Jei nenorite pasirodyti esantis pernelyg konservatyvus žmogus, žemiau išvardintų frazių vertėtų vengti.

„Gėda nežinoti“

Tėvai ir seneliai mėgsta mus barti, jei kažko nežinome. Jie mus gėdina, kad neskaitėme klasikinių kūrinių ar pamiršome elementarią taisyklę iš fizikos pamokų. Vis dėlto, plataus akiračio žmogus niekada nepasakys, kad gėda kažko nežinoti.  Galbūt kitas žmogus kur kas geriau išmano kitą sritį, kuri jums atrodo visiškai nesuprantama.

Nėra nieko gėdingo kažko nežinoti.  Per savo gyvenimą negalite perskaityti visų knygų ir peržiūrėti visų filmų (nebent, žinoma, esate profesionalus literatūros ar kino kritikas, turintis supergalių).

„Mano laikais taip nebuvo“

Tokia fraze parodote, kad jūs esate vyresnės kartos atstovas, kuriam sunku išmokti naudotis naujausiomis technologijomis, ar kuriam sunku suprasti, kad galima vienaip ar kitaip apsirengti einant į viešumą.

Žinoma, kiekvienos kartos atstovai turi tam tikrų savų įpročių, savo gyvenimo būdą, stilių. Vis dėlto, jei kritikuojate jaunosios kartos atstovus, taip tik parodote, kad esate senas.

„Mano amžiaus žmogui…“

Tokią frazę labiau priimtina sakyti juokaujant nei rimtai. Jei arogantiškai žiūrite į jaunus žmones, manote, kad jie yra pernelyg siauro mąstymo, o jūs jų amžiuje pasiekėte daugiau, greičiausiai klystate ir tiesiog nenorite susitaikyti su tuo, kad gyvenimas nestovi vietoje. Daugybė dalykų laikui bėgant keičiasi.

Nors istorija yra cikliška ir egzistuoja amžinos vertybės, kiekviena nauja karta atneša kažką naujo. Visiškai normalu, jei jaunimas domisi tuo, kas jums atrodo nepažįstama ir keista.

„Žinau anekdotą šia tema“

Šiandien anekdotai laikomi anachronizmu – pasenusiu humoro žanru, kurį pakeitė memai. Šią tendenciją lėmė eksponentiškai didėjantis informacinis triukšmas. Mokslininkės, Sankt Peterburgo universiteto Bendrosios psichologijos katedros docentės Olgos Ščerbakovos teigimu, žmonės informaciją pradėjo suvokti paviršutiniškiau, nes šiandien žmogui per dieną vidutiniškai tenka tiek informacijos, kiek jis galėtų panaudoti per savaitę. Būtent todėl trumpi ir greiti juokeliai memų pavidalu tapo kur kas populiaresni.

Jauniems žmonėms tapo sunku suprasti perkeltines reikšmes ir kalambūrą, tačiau jie meistriškai apdoroja vaizdinę medžiagą, todėl memai jiems yra kur kas priimtinesni.

„Kaip jis apsirengęs!”

Įprotis neigiamai vertinti kitų žmonių išvaizdą taip pat išduoda apie jūsų amžių. Turbūt ne kartą pastebėjote, kad ant lauke ant suoliuko sėdintys senyvo amžiaus žmonės neretai neatsispiria pagundai vertinti kitų žmonių išvaizdą, todėl nesielkite kaip jie.

„O laikai, o papročiai!”

Romos valstybės veikėjui ir oratoriui Ciceronui priskiriama frazė smerkia jaunąją kartą ir pabrėžia jos nuosmukį. Tokia fraze parodote, kad esate vyresnis už jaunosios kartos atstovus ir bandote pabrėžti, kad esate labiau patyręs ir kur kas geriau žinote, kas yra tinkama, ir kas – ne.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---