Atostogų laikotarpis – tai ne tik poilsis paplūdimyje ir maudynės ežere. Vasarą kovojame su aukšta temperatūra, kuri apsunkina žmonių ir gyvūnų gyvenimą. Štai – 3 būdai, kaip galima vėsinti šunį vasarą.
Aukšta temperatūra turi didelį poveikį mūsų savijautai. Jei neturime oro kondicionieriaus, ištverti karščius gali būti tikrai nelengva. Karščiai vargina ne tik mus, bet ir mūsų augintinius. Sužinokite, kaip galima apsaugoti šunį nuo perkaitimo.
Kaip šilumos smūgis pasireiškia šunims?
Kaip ir žmonės, šunys ir katės gali patirti šilumos smūgį, jei per ilgai būna saulėje. Šilumos smūgis pasireiškia staigiai ir gali turėti skaudžias pasekmes. Svarbu nepamiršti, kad šunų gebėjimas reguliuoti savo kūno temperatūrą yra ribotas. Šunys yra dar jautresni karščiams nei žmonės. Šilumos smūgis gali būti pavojingas ar net mirtinas, jei į tai nebus laiku sureaguota. Štai – pagrindiniai šunų šilumos smūgio simptomai:
- greitas kvėpavimas,
- pagreitėjęs širdies plakimas,
- didelio seilių kiekio išsiskyrimas,
- silpnumas ir apatija,
- vėmimas ir viduriavimas,
- tamsiai raudonos dantenos,
- karščiavimas (kūno temperatūra aukštesnė nei 40°C/104°F),
- sunkumai vaikščiojant arba pusiausvyros praradimas,
- elgesio pokyčiai, pvz., sumišimas ar letargija.
Jei pastebėjote šiuos simptomus, nedelsdami kreipkitės į veterinarą!
Kaip vasarą atvėsinti šunį?
Jūs jau žinote, kaip pasireiškia šilumos smūgis. Dabar atėjo laikas išsiaiškinti, kaip to galima išvengti. Tai gali išgelbėti jūsų augintinio gyvybę! Štai – trys būdai, kuriuos vertėtų naudoti vasarą, kad jūsų šuo neperkaistų. Patikėkite: tai daro tikrus stebuklus!
Paruoškite šuniui ledus
Ne, mes neturime omenyje įprastų ledų, kuriuos valgo žmonės. Jų pagrindas turėtų būti vaisiai ir daržovės, kuriuos gali valgyti šunys. Tereikia juos įdėti į ledukų formeles, užpilti vandeniu ir užšaldyti. Šuo tokius ledus laižys su didžiuliu malonumu!
Naudokite atšaldytus rankšluosčius
Jei norite atvėsinti šunį, naudokite sudrėkintus ar šaldiklyje atvėsintus rankšluosčius, kurie karštomis dienomis užtikrins palengvėjimą.
Atvėsinkite šunį vandeniu
Naudokite šaltą, bet ne ledinį vandenį! Jei naudosite pernelyg šaltą vandenį, toks vėsinimo būdas gali sukelti terminį šoką, todėl užuot pagelbėję savo augintiniui, galite jam pakenkti. Lėtai ir švelniai apšlakstykite šunį vandeniu (pradėkite nuo letenų).
Dabar jūs jau žinote, kaip padėti savo augintiniui karštu oru!