Vasarą miegoti nėra taip paprasta. Dėl aukštos temperatūros, oro drėgmės ir maisto, kurį valgome, užmigti yra sudėtinga. Šiame straipsnyje sužinosite, ko vasarą nereikėtų daryti prieš einant miegoti.
Mūsų miegui įtakos turi daugybė veiksnių. Nepakankamas miegas arba nemiga gali sukelti rimtų padarinių.
Kaip rūpinatės savo miegu?
Yra daugybė būdų, kaip pasirūpinti geru miegu. Tai visai nėra didelis menas, o nedideli pokyčiai iš tiesų gali būti naudingi mūsų psichofizinei sveikatai. Tai ypač aktualu vasarą, kai dėl išorinių veiksnių labai sunku užmigti. Žinoma, kalbame apie per didelį karštį ir tvankius orus, kurie mūsų nakties poilsį gali paversti tikrai nemaloniu. Vienas iš būdų greičiau užmigti – kuriam laikui įdėti pižamą į šaldiklį! Su atvėsusia apranga efektyviau nukeliausite į Miego šalį. Taip pat lengviau užmigti gali padėti uždengti langai ir prieš miegą išvėdintas kambarys. Be to, verta pasirūpinti, kad miegoti eitumėte įprastu laiku. Tuomet jūsų kūnas geriau prisitaikys prie dienos rutinos. Be to, neverta vengti fizinio aktyvumo. Jis taip pat padės greičiau užmigti, nes taip išnaudosite susikaupusią energiją. Kita vertus, lengvai virškinamas maistas bus naudingas jūsų skrandžiui ir kepenims, ir šie organai naktį nepavargs virškindami maistą.
Ko nedaryti prieš miegą vasarą?
Yra ir kitų dalykų, kurių nereikėtų daryti, jei norite vasarą gerai išsimiegoti.
Venkite didelio šviesos poveikio
Ne visiems žinoma, kad šviesa žadina protą (ypač mėlyna šviesa, kurią skleidžia telefonų ekranai). Ji slopina melatonino, miego hormono, gamybą. Todėl prieš eidami miegoti pritemdykite šviesą ir stenkitės užmerkę akis atsipalaiduoti.
Atvėsinkite savo kūną
Ideali aplinkos temperatūra norint užmigti yra 22 laipsniai (tai skatina melatonino gamybą). Jei kūnas yra įkaitęs, mieguistumo pojūtis sumažėja. Pasistenkite atvėsti, pavyzdžiui, naudodami ventiliatorių. Be to, miegamajame visą dieną laikykite uždarytus langus. Tai užtikrins, kad šioje patalpoje nebus labai karšta.
Būkite atsargūs vartodami alkoholį
Vasaros vakarais mėgstate paragauti alaus ar kito gėrimo? Specialistai įspėja nepadauginti alkoholio, nes jis gali sutrikdyti paros ciklą.