Trečiadienis, 22 sausio, 2025

Naujausi

Ar sudaužyta širdis gali sukelti mirtį? Tyrimo rezultatai

Liūdesys, apgailestavimas, pagieža – jausmai, kurie, deja, mus lydi kasdienybėje. Jei šiuos jausmus  patiriame pernelyg  ilgai, galime susirgti daugybe ligų (taip pat ir depresija). Žmonėms taip pat neretai kyla klausimas, ar galima mirti iš liūdesio.

Mylimo žmogaus netektis ar sudaužyta širdis –  tai tik keli situacijų pavyzdžiai, kai galime jausti gilų liūdesį. Tai nėra lengvi išgyvenimai, tačiau jie yra neatsiejama mūsų egzistencijos dalis. Vis dėlto, kaip rodo tyrimo rezultatai, tokie išgyvenimai gali tapti ankstyvos mirties priežastimi!

Ar galima mirti iš liūdesio?

Daugybę kartų girdėjome istorijas apie žmones, kurie negalėjo gyventi vienas be kito. Vienas pavyzdžių – tragiška Romeo ir Džuljetos meilės istorija. Specialistai išsiaiškino, kad mylimo žmogaus netektis gali ženkliai paveikti savijautą: 30 dienų po netekties rizika patirti insultą ar infarktą tampa ženkliai didesnė! Tiesiog nuostabu, koks stiprus ryšys gali būti tarp dviejų žmonių, todėl naudinga išsiaiškinti, koks yra liūdesio poveikis žmogaus organizmui.

Liūdesio poveikis organizmui

Pagrindinė insulto ar infarkto padidėjusios rizikos priežastis, be abejo, yra stresas, kurį jaučiame netekę mylimo žmogaus. Mūsų organizmas nustoja normaliai funkcionuoti, tampame apatiški, nenorime gyventi, nustojame rūpintis savimi, badaujame arba renkamės netinkamą maistą, ir t.t. Vidinė tuštuma verčia jaustis taip, tarsi viduje būtume mirę. Ekspertai ištyrė, kad vyresniems nei 60 metų žmonėms, kurie sielvartauja dėl mylimo žmogaus netekties, padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Jie taip pat patvirtino, kad ilgalaikis liūdesys lemia rimtus kraujo krešėjimo proceso pokyčius, kraujospūdžio ir širdies susitraukimų dažnio padidėjimą. Jie padarė dar vieną bauginantį atradimą: netekties skausmas  nužudo dar daugiau žmonių nei nutukimas! Tai taip pat neigiamai veikia miegą ir psichinę pusiausvyrą. Jei jūsų artimoje aplinkoje kas nors išgyvena netektį,  suteikite reikalingą paramą. Tai gali išgelbėti gyvybę!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---