Renkantis dietą reikėtų pasitarti su gydytoju, kuris galėtų individualiai parinkti tinkamą mitybos planą. Jei ignoruosite šią paprastą taisyklę, galite rimtai pakenkti savo sveikatai. Tiesa yra tame, kad populiarios dietos tinka ne visiems. Renkantis dietą reikėtų atsižvelgti į organizmo sandarą, medžiagų apykaitą, sveikatą ir pan. Plačiau apie tai leidiniui „Life“ papasakojo gastroenterologė Alla Nerullina.
Ji pažymėjo, kad abejoja kalorijų skaičiavimo veiksmingumu, atkreipdama dėmesį į tai, kad šio skaičiavimo schemos yra labai skirtingos.
Gamintojai etiketėse gali nurodyti produkto kaloringumą, tačiau paklaida gali būti net iki 20 procentų.
Be to, kalorijų skaičiavimui įtakos turi maisto ruošimo sąlygos. Pavyzdžiui, jei žalias kiaušinis turi 47 kcal, tai omletas iš to paties kiaušinio jau gali turėti ir beveik 100 kcal.
Kalbant apie populiarias, mažai angliavandenių turinčias dietas, reikia žinoti, kad jos turi daug šalutinių poveikių, pavyzdžiui, dėl to galimi skydliaukės pokyčiai, hormonų pusiausvyros sutrikimai. Keto dieta (be angliavandenių) yra žalinga tuo, kad dėl jos gali atsirasti mėšlungis, hipoglikemija ir pan.
Neigiamų pasekmių taip pat gali turėti skysčių ir mono dietos.