Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Draugas sodininkas man papasakojo, kaip išsaugoti perlaistytus vazoninius augalus

Augalai gali nuvysti dėl šviesos trūkumo, maistinių medžiagų ar drėgmės stygiaus. Vis dėlto, perlaistymas jiems taip pat gali būti pavojingas. Mes jums papasakosime, kokie ženklai išduoda, kad augalas gauna per daug vandens, ir ką daryti tokioje situacijoje.

Augalų perlaistymas yra viena dažniausiai daromų klaidų. Norime, kad mūsų puoselėjami augalai jaustųsi gerai, todėl jiems negailime vandens. Vis dėlto, tai gali būti pražūtinga. Per didelis vandens kiekis yra toks pat žalingas, kaip ir vandens trūkumas. Taigi, ką daryti, jei perlaistėte augalą ir tai nepraėjo be pasekmių?

Kodėl perlaistymas yra pavojingas?

Vandens perteklius nuteka į vazono dugną ir nusėda aplink šaknis, todėl augalas sunkiai pasisavina deguonį. Dėl to atsiranda hipoksija, kuri pasireiškia žiedų ir lapų vytimu. Augalas nusilpsta ir tampa jautrus ligoms ir kenkėjų atakoms. Ilgainiui augalas gali nudžiūti. Jei į tai nereaguosite, gali nepavykti išsaugoti gėlių.

Kaip atpažinti perlaistytus augalus?

Pirmas ženklas, išduodantis, kad kažkas negerai, yra nuvytę lapai ir žiedai. Lapai pradeda riestis, gelsti, galiausiai nuvysta ir visiškai nukrenta. Jei matote, kad tai vyksta, nors dirvožemis vazonuose yra šlapias, tai yra akivaizdus ženklas, kad augalai buvo perlaistyti. Kiti požymiai, rodantys, kad augalai perlaistyti, yra parudavę lapų galiukai ir ant jų atsiradusios pūslelės, pajuodę stiebai ir pūvantys ūgliai. Perlaistyti augalai taip pat nustoja žydėti, be to, ima dygti nauji ūgliai.

Kaip išsaugoti perlaistytus augalus?

Jei laiku pastebėsite problemą, galite išsaugoti perlaistytus vazoninius augalus. Visų pirma, juos reikės persodinti. Išimkite augalus iš vazonų, visiškai pašalinkite žemę ir nuplaukite šaknis po drungnu vandeniu. Pašalinkite visas negyvas augalo stiebo dalis. Atidžiai patikrinkite šaknis. Jei bent dalis jų liko sveika, augalas turi galimybę išgyventi. Pasodinkite jį į naują vazoną, užpildytą šviežia žeme. Atminkite, kad substratas turi būti tik šiek tiek drėgnas. Jei augalai įsišaknija iš ūglių (pvz., pelargonijos, begonijos, fikusai), jūs taip pat turite galimybę išsaugoti gėles, jei šaknys yra visiškai sunaikintos. Pasodinkite ūglius į šviežią dirvožemį, ir po kurio laiko jie turėtų įsišaknyti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---