Nors į vestuves pakviesti svečiai dažniausiai gali vilkėti tokius drabužius, kokius jie pasirenka patys, tačiau yra ir tam tikrų išimčių. Kartais jaunieji nusprendžia iškelti temines vestuves, arba nurodo, koks yra šventės aprangos kodas.
Bet kurioje situacijoje turėtumėte dėvėti tai, kas leidžia jaustis patogiai. Vis dėlto, vestuvės yra viena tų švenčių, kuri turi savas taisykles. Jei nenorite užsitraukti nuotakos rūstybės, turėtumėte vengti vienos didelės klaidos.
Koks yra vestuvių aprangos kodas?
Jei kvietime nenurodyta kitaip, vestuvių apranga turėtų būti elegantiška. Moterims labiausiai tinka suknelės ar elegantiški kombinezonai. Taip pat moterys gali rinktis ir kostiumėlius. Vyrai turi kur kas mažiau erdvės drabužių pasirinkimui. Jiems tereikia apsispręsti, kokios spalvos turėtų būti marškiniai ir kaklaraištis.
Į ką atsižvelgti renkantis suknelę?
Renkantis drabužius svarbu laikytis tam tikrų taisyklių:
- Jei pasirinksite pernelyg puošnius drabužius, galite užgožti jaunuosius. Žinoma, vykstant į šventę taip pat nereikėtų rinktis tokių drabužių, kuriuos dėvite kasdien.
- Atsižvelkite į vietą, kurioje vyks vestuvės. Jei šventė vyks dvare ar pilyje, apranga turi būti elegantiška. Jei vestuvės vyks kaimo sodyboje ar paplūdimyje, galite rinktis kiek laisvesnį stilių. Pavyzdžiui, vyrams galima atsisakyti kaklaraiščio, o moterims – aukštakulnių.
- Balta spalva skirta tik nuotakai. Jei norite vilkėti baltą suknelę ar baltą kostiumą, pasiteiraukite, ar ji tam neprieštarauja.
- Venkite ryškių, neoninių spalvų ir akį traukiančių audinių. Šią dieną visų akys turi krypti į nuotaką. Geriausia rinktis švelnių, pastelinių spalvų drabužius.
- Pasirinkti drabužiai neturėtų būti pernelyg atviri. Vestuvių ceremonijos metu vertėtų pridengti pečius skara ar švarkeliu (ši taisyklė svarbi tada, jei ceremonija vyksta bažnyčioje).
- Pasiruoškite atsarginius drabužius. Moterims gali būti aktualu pasiimti patogesnius batelius, o vyrams – atsarginius marškinius.