Vasaros pradžia – bijūnų žydėjimo metas. Nors šios gėlės puošia dažną sodą, tačiau jų priežiūra reikalauja ypatingo dėmesio. Labai svarbu pasirūpinti, kad bijūnai būtų tinkamai genėjami.
Šios gėlės visada traukia dėmesį ir džiugina nuostabiais žiedais. Pasirūpinkite, kad bijūnai būtų laiku laistomi, tręšiami ir genėjami. Pastarasis priežiūros etapas yra ypatingai svarbus. Deja, net ir patyrę sodininkai gana dažnai tą atlieka netinkamai.
Bijūnų auginimas
Šie augalai atkeliavo iš Azijos ir Europos, ir mūsų šalyje sulaukė nepaprasto populiarumo. Bijūnai gali užaugti net iki 200 cm aukščio, o labiausiai paplitusios rūšys yra kininiai, medėjantys, medicininiai ir krapiniai bijūnai. Šios gėlės geriausiai auga saulėtose ir šiltose vietose, jos mėgsta derlingas ir humusingas dirvas, kurios turėtų būti nuolat drėkinamos. Vis dėlto, bijūnų nereikėtų perlaistyti, nes dėl vandens pertekliaus ima pūti augalo šaknys. Verta pridurti, kad laistyti bijūnus reikia tiesiai į žemę, o ne ant augalo lapų ar žiedų.
Kada genėti bijūnus?
Tinkamas genėjimas yra labai svarbi bijūnų priežiūros dalis. Ūglius rekomenduojama sutrumpinti trečdaliu, bet ne arčiau kaip 7 centimetrus nuo pumpurų. Tai pagerins augalo žydėjimą ir leis vystytis naujiems pumpurams. Vis dėlto, bijūnų augimo sezono metu to daryti negalima, nes tai susilpnins gėlę ar net sustabdys žydėjimą. Būtent todėl bijūnus reikėtų genėti rudenį, kai jie pereina į žiemos miegą, arba pavasarį, kol neišsivysto nauji ūgliai.
Nužydėjusias gėles reikėtų apkarpyti. Tai sustiprins augalą, todėl kitą sezoną jis ir vėl džiugins nuostabiais žiedais.
Naminės trąšos bijūnams
Kartą per metus rudenį sumaišykite žemę su kompostu ar mėšlu, nes tai suteiks reikiamą maistinių medžiagų kiekį naujam sezonui. Pavasarį bijūnus vertėtų patręšti fosforu, nes tuomet augalai augs vešlūs ir sveiki. Rekomenduojame pasigaminti trąšų, kurios bus pigios ir ekologiškos. Galite naudoti kavos tirščius, kurie leis dirvai išlaikyti drėgmę ir tinkamai ją parūgštins. Yra du būdai naudoti kavos tirščius: tiesiog pabarstykite jų aplink augalą arba sumaišykite su viršutiniu žemės sluoksniu; arba užpilkite 10 litrų vandens, išmaišykite ir naudokite bijūnų laistymui kartą per dvi savaites.