Pastebėjote, kad pomidorus užpuolė šie kenkėjai? Turite veikti, kad jų lervos nesunaikintų viso derliaus. Mes jums papasakosime, kaip atsikratyti šių pavojingų kenkėjų.
Kai kurie vabzdžiai gali sunaikinti visas daržovių ar vaisių plantacijas. Mažos juodos muselės yra labai pavojingi kenkėjai, kurie dažnai užpuola pomidorus. Šie vabzdžiai gali pridaryti daug žalos. Mes jums papasakosime, kaip su jais kovoti.
Kas yra yra šios muselės?
Maži, juodi vabzdžiai, panašūs į vaisines muses, yra daiginiai uodeliai. Suaugę vabzdžiai, kuriuos galite pamatyti šalia pasėlių, nėra pavojingi. Vis dėlto, tai įspėja, kad jūsų pasėlius užpuolė lervos, kurios yra tikrai rimta problema. Patelės kiaušinėlius deda drėgnoje dirvoje, iš jų išsirita lervos, kurios gali sunaikinti net dideles plantacijas. Jei ant pomidorų matote juodas museles, o krūmai pradėjo gelsti, tai yra aiškus ženklas, kad jūsų pasėlius užpuolė daiginiai uodeliai. Turite imtis veiksmų, kad pašalintumėte šiuos kenkėjus ir išsaugotumėte pomidorus.
Kaip lervos pažeidžia pomidorus?
Daiginiai uodeliai mėgsta šilumą ir drėgmę. Kaip jau minėjome, patelės kiaušinėlius deda į drėgną dirvą, o po kelių dienų pasirodo lervos. Jų išsiritimas nebūtinai reiškia, kad augalai nukentės. Kol dirvožemis bus drėgnas, šie padarai iš jos pasisems reikiamų maistinių medžiagų. Problemos prasidės per sausrą. Jei vos porą dienų dirva nebus tinkamai sudrėkinta, lervos pradės siurbti vandenį iš augalų šaknų. Būtent todėl yra labai svarbu tinkamai laistyti pomidorus.
Kaip kovoti su daiginiais uodeliais?
Suaugusias museles galite įvilioti į spąstus, panašius į tuos, kuriuos darote, kad atsikratytumėte vaisinių muselių. Į dubenį įpilkite 3/4 stiklinės vandens ir 1 šaukštą obuolių sidro acto. Įberkite šiek tiek cukraus, įpilkite indų ploviklio ir įdėkite ciberžolės. Prie pomidorų pastatykite šiuos spąstus. Tokiu būdu greitai sugausite suaugusius daiginius uodelius, kurie deda kiaušinėlius. Norėdami atsikratyti lervų, paruoškite česnako užpilą. 1 česnako skiltelę užpilkite 1 litru šilto vandens. Palikite antpilą 4-5 valandas pastovėti, o tada palaistykite paveiktus augalus. Šią procedūrą pakartokite 3 kartus (kas kelias dienas), kad įsitikintumėte, jog visos lervos buvo sunaikintos.