Anksti besikeliantys žmonės maitinasi sveikiau. Tokias išvadas padarė italų mokslininkai. Sužinokite, kaip mitybos įpročiai yra susiję su kėlimosi laiku.
Toskanos mokslininkų komanda paskelbė stebinančius tyrimų rezultatus. Paaiškėjo, kad pirmoje dienos pusėje aktyvesni žmonės maitinasi sveikiau nei vadinamosios naktinės pelėdos.
Ar pabudimo laikas turi įtakos jūsų mitybos įpročiams?
Tyrime dalyvavo 51 žmogus, kovojantis su nutukimu ar antsvoriu. Tarp jų buvo 15 vyrų ir 36 moterys, o eksperimentas truko nuo šių metų kovo iki balandžio. Praėjus šiam laikui paaiškėjo, kad rytinio chronotipo (tokio elgesio modelio) žmonės turi geresnius mitybos įpročius. Tai parodė net 74% tyrimo dalyvių rezultatai. Vakarinio chronotipo žmonės turėjo daug blogesnius mitybos įpročius nei kiti. Pietums ir vakarienei jie dažnai suvartodavo daugiau kalorijų nei anksti besikeliantys. Be to, jie dažniausiai valgydavo saldumynus, greitą maistą, gėrė saldintus gėrimus. Būtent todėl šių žmonių organizmuose yra mažas vitamino B12 ir folio rūgšties kiekis, o tai lemia nenormalų eritrocitų ir leukocitų kiekį kraujyje.
Kaip efektyviai pakeisti savo mitybos įpročius?
Jei norite nutraukti užburtą ratą, neturėtumėte laikytis pernelyg ribojančios dietos. Staigus mitybos įpročių pasikeitimas blogai atsilieps kūnui ir psichikai, todėl organizmas gali pradėti maištauti. Prieš keičiant mitybos įpročius vertėtų pasidaryti tyrimus, ir tik tuomet pasitarti su gydytoju ir dietologu dėl mitybos įpročių keitimo, nes didelis kūno svoris gali būti ir tam tikrų ligų simptomas. Kartu su specialistais atrasite geriausius sprendimus, kaip būtų galima pakoreguoti mitybos planą.
Kaip pagerinti sveikatą?
Dietos keitimas yra labai svarbi sveiko ir ilgo gyvenimo dalis, tačiau taip pat vertėtų pakoreguoti fizinį krūvį. Specialistai rekomenduoja per dieną nueiti apie 9000 žingsnių – taip greičiau numesite svorio ir pasijusite geriau. Apskaičiuota, kad galite sudeginti iki 500 kcal, o tai yra puikus rezultatas metant svorį. Ėjimas yra paprasčiausias būdas palaikyti gerą formą, todėl tai rekomenduojama visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ir svorio. Verta paminėti, kad tokia veikla apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei gerina bendrą savijautą.