Maisto produktai, kuriuos žmogus kasdien vartoja, turi įtakos visam organizmui – nuo virškinimo iki reprodukcinės sistemos. Todėl sudarant mitybos racioną labai svarbu atsižvelgti į fiziologinius poreikius, taip pat į produktų energinę vertę.
Mitybos specialistė Irina Mansurova papasakojo apie tai, koks turėtų būti kasdienis maistas.
Ji pažymėjo, kad į valgiaraštį turėtų būti įtraukti kiaušiniai, kurie yra vitaminų D, B2, B12, cholino, jodo, folio rūgšties ir antioksidantų šaltinis. Šie produktai teigiamai veikia širdį, sąnarius, raumenų masę ir užtikrina sotumo jausmą.
Taip pat kiekvieną dieną turėtumėte valgyti daržoves.
Pavyzdžiui, kopūstai mažina kvėpavimo takų ligų riziką, o morkos teigiamai veikia akių būklę. Salierai stiprina kaulus, pomidorai būtini akims, o bulvės – normaliai širdies ir kraujagyslių veiklai.
Tačiau reikėtų nepamiršti, kad daržovės turi būti minimaliai termiškai apdorotos. Jos dar naudingesnės, jei patiekiamos su žalumynais.
Be to, subproduktai, žuvis, riešutai ir mėsa yra svarbūs sveikam organizmui. Kalbant apie paskutinį produktą, nepersistenkite. Mėsa ant stalo turėtų būti ne daugiau kaip 4 kartus per savaitę ir pirmoje dienos pusėje.
Į savo valgiaraštį taip pat turėtumėte įtraukti pieno ir viso grūdo produktus.
Iš gėrimų turėtumėte rinktis gryną vandenį ir žaliąją arbatą.