Daugeliui aviečių skonis asocijuojasi su vaikyste ir močiutės sodu. Jei auginate jas patys, tręškite naminėmis trąšomis, ir krūmai pasipuoš gausybe uogų.
Nėra nieko geriau už avietes, valgomas tiesiai nuo krūmelio. Šios uogos tiesiog tirpsta burnoje ir palieka išskirtinį saldumo pojūtį. Jei savo lysvėse auginate krūmelius, būtinai išbandykite šių naminių trąšų, kurias pagaminsite iš bananų žievelių, receptą.
Aviečių tręšimas – kada tai daryti?
Šias skanias uogas skirtingais augimo laikotarpiais reikia tręšti iki trijų kartų. Pirmą kartą tręšti reikėtų anksti pavasarį. Tuomet prasideda aviečių vegetacija. Tuo metu joms reikia trąšų, kad sustiprėtų nauji ūgliai. Dar kartą tręškite gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Tuomet pasirodys žiedai ir krūmams reikės būtinos vitaminų dozės. Paskutinį kartą trąšomis tręškite rugpjūčio pabaigoje. Tačiau tręškite tik tada, kai avietės baigs derėti. Tai padės krūmams pasiruošti artėjančiai žiemai.
Naminių trąšų avietėms iš bananų žievelių receptas
Namines trąšas avietėms iš bananų žievelių galite pasigaminti greitai ir paprastai. Panaudojus šias trąšas, rezultatai jus labai nustebins, o derlius bus gausus, sultingas ir skanus. Avietėms reikia daug fosforo, todėl puikiai tiks bananų žievelių trąšos. Jas galite pasigaminti keliais būdais.
Paprasčiausia trąša
- Bananų žieveles supjaustykite gabaliukais.
- Tada jas išdžiovinkite orkaitėje.
- Išdžiovintas žieveles sumalkite į miltelius.
- Galiausiai bananų miltelius išbarstykite po aviečių krūmais.
Skystos trąšos
- Supjaustykite banano žievelę griežinėliais ir sudėkite į stiklainį.
- Tada užpilkite jas virintu ir atvėsintu vandeniu.
- Padėkite stiklainį tamsioje vietoje ir palaukite dvi savaites.
- Šiuo laikotarpiu reguliariai maišykite gaminamą mišinį.
- Po dviejų savaičių trąšas praskieskite vandeniu santykiu 1:10.
- Gautomis trąšomis palaistykite avietes.
Bananų žieveles taip pat galite įterpti tiesiai į dirvą, kurioje auga avietės. Taip jos gaus augimui reikalingų mineralų ir elementų. Tik nepamirškite užkasti žievės labai arti krūmų. Taip jos galės netrukdomai iš žievelių pasisemti visas reikiamas medžiagas.