Atostogos daugumai mūsų asocijuojasi su kelionėmis. Gana dažnai nusprendžiama keliauti lėktuvu, tačiau tokio tipo kelionė daugybei žmonių kelia didelį stresą. Kartais net nusprendžiama atsisakyti kelionės į tolimas šalis, kad tik nereikėtų skristi lėktuvu.
Skrydžio baimė gali būti jaučiama tada, kai žmogus pradeda galvoti apie kelionę lėktuvu, kai įsėda į lėktuvą, ar kai jau pradeda skristi. Kartais baimė yra tokia stipri, kad žmogus visais įmanomais būdais stengiasi išvengti skrydžio lėktuvu. Vis dėlto, šią baimę tikrai galima įveikti, jei pasinaudosite mūsų pateiktais patarimais.
Kas sukelia baimę ir kuo ji pasireiškia?
Dažniausiai aerofobiją sukelia:
- uždara erdvė;
- situacijos nekontroliavimas;
- aukščio baimė;
- galimas lėktuvo gedimas;
- turbulencija;
- blogos oro sąlygos;
- terorizmas;
- galimas degalų trūkumas.
Aerofobijos simptomai yra labai panašūs į kitus su nerimu susijusius negalavimus. Skrydžio baimė dažnai pasireiškia: drebėjimu, vėmimu, nekontroliuojamu šlapinimusi, rankų drebuliu, pykinimu, prakaitavimu, padažnėjusiu širdies plakimu, padažnėjusiu pulsu ir užspringimo pojūčiu. Dažniausiai žmogus, kenčiantis nuo šios baimės, jaučiasi apribotas savo baimės ir gali atsisakyti vykti į savo svajonių vietą. Verta pridurti, kad fobija gali turėti įtakos ir darbo praradimui, kuris yra susijęs su dažnu skraidymu lėktuvu. Atminkite, kad turite teisę bijoti, nes baimė yra natūralus jausmas, tačiau nesigėdykite kreiptis pagalbos į specialistus.
Kaip įveikti skrydžio baimę?
Svarbiausia – pripažinti šios problemos egzistavimą ir ieškoti pagalbos. Naudinga kuo daugiau sužinoti apie orlaivio struktūrą, variklį ir net turbulenciją. Kai žinosite, kaip viskas veikia, gali paaiškėti, kad ne viskas yra taip baisu, kaip buvote linkę manyti. Taip pat vertėtų taikyti įvairias atsipalaidavimo praktikas, kurios normalizuos kvėpavimą ir sumažins raumenų įtampą. Pirmiausia vertėtų nustatyti skrydžio baimės stiprumą, kad būtų galima pasirinkti geriausią techniką. Ši praktika turėtų būti taikoma tol, kol baimė palaipsniui ims mažėti. Vis dėlto, tai niekada neatstos vizito pas specialistą.
Atsipalaidavimo technikų pavyzdžiai
- Gilus kvėpavimas apima lėtą gilų įkvėpimą ir iškvėpimą, sutelkiant į tai dėmesį. Labai ramiai įkvėpkite per nosį ir lėtai iškvėpkite per burną po truputį išleisdami orą. Nepamirškite padaryti kelių sekundžių pauzės tarp įkvėpimo ir iškvėpimo.
- Jacobsono atsipalaidavimo technika yra paremta raumenų įtempimu ir atpalaidavimu nuo galvos iki kojų pirštų. Atsipalaiduodami turėtumėte prisiminti šią palaimingą būseną ir taikyti šią praktiką stresinėje situacijoje.