Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Ar šalnos pakenkė jūsų aviečių krūmams? Štai ką turite daryti, kad juos išgelbėtumėte

Naktinės šalnos gali smarkiai pakenkti aviečių krūmams. Jei pastebėjote, kad po vėsesnės nakties jūsų augalai yra pažeisti, turite imtis veiksmų. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip padėti avietėms po šalnų.

Avietės (tiek vasarinės, tiek rudeninės veislės) nepakenčia naktinių temperatūros svyravimų, kurie gali pasitaikyti net gegužės mėnesį. Šalna gali pakenkti ūgliams ir lapams, todėl kyla pavojus būsimam derliui. Verta žinoti, kaip apsaugoti derlių ir kaip padėti avietėms po šalnų, kad žala būtų kuo mažesnė.

Kaip šalnos gali pakenkti avietėms?

Didžiausią žalą vasarinėms avietėms padaro šalnos. Po šaltos nakties ant krūmų galima pastebėti žiedynų, ūglių ar stiebų pažeidimus. Ant lapų gali atsirasti spalvos pakitimų, kurie rodo, kad augalui trūksta fosforo. Rudeninių aviečių atveju neigiamas žemų temperatūrų poveikis labiausiai pažeidžia šaknų sistemą.

Jak pomóc malinom po przymrozkach? Fot. Getty Images

Kaip padėti avietėms išgyventi šalnas?

Kad avietės geriau ištvertų didelį temperatūros svyravimą, turėtumėte jas tinkamai paruošti artėjančioms šalnoms. Nelaukite iki paskutinės minutės. Pasiruošimą šalnoms reikėtų atlikti gerokai iš anksto, kad naudojamos priemonės duotų norimą rezultatą.

  • Prieš atkeliaujant šaltiems orams gerai sudrėkinkite dirvą. Drėgnas dirvožemis kaupia šilumą ir geriau ją atiduoda nei sausas.
  • Prieš šalnas tręškite trąšomis, kuriose gausu kalio ir mikroelementų. Šį tręšimą reikėtų atlikti likus 36-24 valandoms iki prognozuojamo temperatūros kritimo.
  • Apdenkite agro plėvelės danga. Darykite tai pakankamai anksti, kad dirva spėtų įšilti. Taip pat atminkite, kad tankesnė medžiaga reiškia veiksmingesnę apsaugą.

Kaip padėti avietėms po šalnų?

Po šalnų turėtumėte taikyti atkuriamąją terapiją, kad atstatytumėte aviečių krūmus ir išvengtumėte derliaus sumažėjimo. Reikėtų naudoti regeneracines ir antistresines trąšas. Į stresą mažinančias priemones patartina pridėti šiek tiek biostimuliatoriaus. Kad preparatas atliktų savo darbą, juo augalus reikėtų purkšti, kai temperatūra siekia bent 6-7 laipsnius Celsijaus. Jei pažeisti pumpurai ar jauni ūgliai, naudokite trąšas, kad suintensyvintumėte žydėjimą ir paskatintumėte vaisių užmezgimą. Trąšos, kuriose yra daug silicio, yra geras pasirinkimas. Stiprinamąsias procedūras atlikite kas 5-7 dienas. Rudeninėms avietėms, pasibaigus šalnoms, daugiausia dėmesio reikėtų skirti šaknų sistemai stimuliuoti.

Jak pomóc malinom po przymrozkach? Fot. Getty Images

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---