Ankštinėse daržovėse gausu baltymų, todėl jas tikrai verta įtraukti į savo mitybos racioną. Ankštiniai augalai yra ne tik sveiki, bet ir maistingi. Jei norite, kad jų visada būtų po ranka, pasodinkite ankštinių daržovių savo sode. Sužinokite, kaip auginti šparagines pupeles, kad jos būtų traškios ir malonaus skonio.
Nors auginti šparagines pupeles yra gana paprasta, tačiau visada svarbu laikytis tam tikrų taisyklių, kurios garantuos dar geresnį derlių.
Kaip sėti šparagines pupeles?
Sėkite pupeles tiesiai į žemę nuo gegužės vidurio. Tai galite padaryti ir birželio mėnesį. Sėkite į šiltą, drėgną dirvą eilėmis po 3-5 sėklas 8-10 cm atstumu. Eilės gali būti paruošiamos kas 45 cm. Kad derlių galėtumėte nuiminėti ilgiau, šparagines pupeles sėkite kelis kartus kas 10 dienų. Dirva pupelėms turi būti šilta, humusinga ir derlinga. Jos pH turi būti ne mažesnis kaip 5,5. Šparaginių pupelių nereikėtų sodinti tose vietose, kuriose gruntinio vandens lygis yra aukštas. Šparaginės pupelės sėjamos pirmaisiais ar antraisiais metais po dirvožemio praturtinimo mėšlu ar kompostu. Jei norite išvengti šparaginių pupelių ligų, jas kasmet sėkite vis kitoje vietoje. Šparaginės pupelės į tą pačią vietą sėjamos tik po 4 metų.
Tinkama priežiūra
Kai pasėsite šparagines pupeles, pasirūpinkite, kad jos gautų pakankamai drėgmės. Atminkite, kad jos jautriai reaguoja į vandens trūkumą. Kai šparaginės pupelės sudygs ir kai ruošis žydėjimui, atlaisvinkite tarpvages. Jas būtina ravėti, nes priešingu atveju sodinukai negaus pakankamai saulės šviesos. Šparaginės pupelės nemėgsta augti šalia žirnių, česnakų ir svogūnų. Šparagines pupeles vertėtų sodinti atokiau nuo burokėlių, moliūgų, morkų ir salierų.
Šparaginių pupelių, kaip ir birželio pradžioje pasėtų pupų, derlius nuimamas rugpjūčio pirmoje ar antroje dekadoje.