Pomidorų derliui didelę įtaką turi tai, ar jie gaus pakankamai maistinių medžiagų. Šiomis medžiagomis ypatingai svarbu pasirūpinti pomidorų persodinimo metu. Mes jums papasakosime, kaip iš pelenų ir kiaušinių lukštų pasigaminti pomidorų trąšų, kurios leis jums užauginti dar didesnį derlių.
Pomidorai yra vienos tų daržovių, kurios labai gerai reaguoja į persodinimą. Nors dauguma kitų augalų yra labai jautrūs persodinimui, tačiau apie pomidorus tikrai negalime to pasakyti. Persodinimas pomidorams gali būti net naudingas: ypatingai tada, jei žemė bus praturtinta pomidorams reikalingomis medžiagomis.
Kaip persodinti pomidorus?
Persodindami pomidorus pirmiausia atkreipkite dėmesį į sodinuko stiebą. Jei jis storas ir tvirtas, o lapai taip pat atrodo sveiki, iš tokio daigelio išaugs stiprus, sveikas augalas. Kita vertus, jei daigas atrodo silpnas ar suglebęs, verta naudoti įstrižinę sodinimo techniką. Daigai gali būti persodinami, kai jie turi keturis lapus. Sodinuką sodinkite į dirvą iki pirmojo lapo – tai padės geriau vystytis šaknims.
Geriausios pomidorų trąšos
Duobės, kurioje ketinate sodinti sodinuką, apačią pabarstykite maistine medžiaga, kurią sudaro pelenai ir kiaušinių lukštai. Gali būti naudojami sudegintų medžio šakų, žolės ar lapų pelenai, kurie aprūpins pomidorus fosforu, kaliu ir kitomis vertingomis medžiagomis. Kiaušinių lukštuose yra labai daug kalcio, be to, žemėje jie labai ilgai yra. Net ir susmulkinti kiaušinių lukštai suyra per dvejus ar trejus metus, todėl visą šį laiką dirvožemyje bus pakankamai maistinių medžiagų. Kiaušinių lukštai turi sudaryti 1/3 paruoštų trąšų, be to, lukštus svarbu gerai sutrinti. Kai kurie sodininkai taip pat rekomenduoja lukštus prieš tai sudeginti, nes tuomet jų irimas bus spartesnis. Pirmiausia duobutėje sumaišykite pelenus ir susmulkintus lukštus su žeme, o tada pasodinkite sodinuką. Gausiai palaistykite, ir tik tada užberkite žemėmis.