Rožės yra vieni gražiausių sodo augalų. Šios gėlės turi daugybę veislių, o spalvų paletė taip pat yra labai plati. Deja, kartais šie augalai suserga, ir todėl nebeatrodo pakankamai puošniai. Mes jums papasakosime, kaip išvengti įvairių rožes puolančių ligų: tai taip pat apsaugos šiuos augalus nuo kenkėjų.
Rožės pradėtos auginti prieš daugiau nei 5000 metų. Šiandien šių gėlių populiarumas vis dar nėra sumažėjęs. Vis dėlto, ne visi rožių augintojai žino, kaip rūpintis šiomis gėlėmis, kad jos džiugintų nuostabiais žiedais ir būtų atsparios kenkėjams. Savo namuose tikrai turite ingredientų, iš kurių galite pagaminti natūralias ir veiksmingas trąšas. Rožės jums už tai tikrai padėkos!
Rožėms labai svarbus genėjimas
Šios gėlės mėgsta saulėtas ir šiltas vietas, tačiau blogai auga skersvėjyje ir sausoje dirvoje. Joms labiausiai tinka durpių substratas, pasižymintis derlingu, laidžiu ir, svarbiausia, humusingu dirvožemiu. Rožės dažniausiai genimos pavasarį po pirmųjų šalnų, nupjaunant sausus ūglius ir šakas: tai skatina rožių augimą. Rožę visada genėkite ne daugiau kaip 0,5 cm virš akutės ir palaistykite kartą per dvi savaites. Nepamirškite reguliariai tręšti rožių. Jei viską atliksite tinkamai, rožės jus tikrai džiugins žiedų gausa.
Bananų žievelių trąšos
Rožių tręšimui tikrai verta naudoti ekologiškas priemones, kurias turite savo virtuvėje. Tam puikiai tiks bananų žievelė, kuri gali paskatinti rožių žydėjimą. Užkaskite banano žievelę po rožės krūmu: tai pamaitins augalą ir apsaugos jį nuo amarų. Taip pat galite naudoti skystas trąšas iš banano žievelės ir vandens: susmulkintą banano žievelę užpilkite šiltu vandeniu ir palikite pastovėti. Po 24 valandų šiuo vandeniu palaistykite rožes.
Galite pasigaminti ir bananų žievelės užpilą, kuris tiks ne tik rožėms, bet ir kitiems jūsų sodo augalams. Susmulkintą banano žievelę suberkite į stiklainį ir užpilkite virintu, atvėsusiu vandeniu. Užsukite stiklainį. Laikykite tamsioje vietoje 2 savaites. Atskieskite gautą mišinį ir juo laistykite gėles.