Yra tam tikro tipo moterų, kurios nuolat renkasi vyrus, jau turinčius antspaudą pase. Jos vadinamos „amžinomis meilužėmis“. Kas lemia polinkį į tokius santykius ir ar galima iš jų išsivaduoti? Kartu su psichologe pažvelkime į šį klausimą.
Viena dažniausių problemų, dėl kurių moterys kreipiasi į psichologus, yra nuolatinis neatsakingas vyrų pasirinkimas savo santykiams. Psichologijos mokslų daktarė, psichologė Lidija Žerelina papasakojo apie tokio elgesio priežastis, taip pat apie tai, kaip ištrūkti iš šio užburto rato.
Kodėl pasirenkamas būtent vedęs vyras?
Atrodytų, kodėl graži, jauna moteris, turinti gerą išsilavinimą, darbą, turėtų įsiterpti į vedusio vyro gyvenimą? Priežastis dažnai būna psichologinio pobūdžio ir neretai susijusi su jos savigarba – įsitikinimais apie save, kuriuos ji transliuoja aplinkiniams.
Žmogaus savigarba formuojasi nuo vaikystės. Jei vaikas auga šeimoje, kurioje dažnai kildavo skandalų, kurioje jis negaudavo pakankamai motinos šilumos ir meilės, o tėvo vaidmuo buvo nuvertintas arba jo visai nebuvo, ateityje jis turės žemą savivertę. Vaikystėje patirtos psichologinės traumos, mokytojų barimas ir žeminimas mokykloje – visi šie veiksniai taip pat prisideda prie žemos savivertės.
Suaugusiai moteriai tai pasireiškia per tikėjimą: „Aš esu prastesnė“, „Aš esu nieko verta“, „Aš esu negraži“. Tuo pat metu ji padaro išvadą, kad nėra verta meilės ir kad bet kokius santykius bei partnerio pagarbą reikia užsitarnauti.
Taip pat ši moteris visada stengiasi būti „aukščiau“ už kitas, gerai prižiūri save, ryškiai apsirengia, sąmoningai pabrėždama savo seksualumą. Ji yra pernelyg susikoncentravusi į savo išvaizdą ir kaip magnetas traukia vyrus, kurie ja naudojasi siekdami malonumo. O kai santykiai žlunga ir jos mylimasis lieka šeimoje, ji kaltina save, kad nepakankamai dėl to stengėsi.
Iš tikrųjų žemos savivertės žmonės nežino savo poreikių, jie neturi ryšio su vidiniu „aš“.
Neigiamos pasekmės
Santykiai su vedusiais vyrais nereiškia atvirumo ir sąžiningumo. Vyras visada „ žaidžia savo naudai“: ko nors nepasako, lieka pusiau su meiluže, pusiau su šeima. O moteris šiuose santykiuose praranda savo gražiausią laiką, eikvodama savo potencialą, energiją, kurią galėtų nukreipti į harmoningesnius santykius. Ji patiria nepasitikėjimą ir baimę, kuriuos taip pat lemia jos žema savivertė.
Per visą gyvenimą tik nedaugelis vyrų ryžtasi palikti savo žmonas, iškeisdami metų metais patikrintus santykius į abejotinus naujus. Kadangi šeimoje yra nusistovėjusios vertybės, ten jo laukia komfortas ir jaukumas, taip pat pasitenkinimo jausmas, kuris yra būtina vedusio vyro kasdienybės dalis. O santykiuose „iš šalies“ jie ieško atokvėpio ir meilės nuotykių.
Kaip rasti išeitį iš šios situacijos?
Norėdamos išeiti iš šio užburto rato, moterys turi save gerbti ir mylėti. Psichologė, viena iš judėjimo įkūrėjų ir savigarbos knygų autorė Louise Hay rekomenduoja kartoti šias afirmacijas, kurios puikiai padeda kovoti su vidiniu negatyvumu. Svarbu jas kartoti kasdien ir esamuoju laiku:
- Aš myliu save;
- Žmonės mane mėgsta;
- Aš esu talentinga ir protinga;
- Esu kūrybinga ir išradinga;
- Aš esu sveika;
- Mano tėvai mane myli;
- Mano tėvai manimi didžiuojasi;
- Esu patenkinta savo kūnu;
- Aš atleidžiu visiems, kurie kažkada mane nuskriaudė;
- Man priklauso mano gyvenimas;
- Šiandien myliu save labiau nei vakar;
- Aš džiaugsmingai suvokiu savo tobulumą ir gyvenimo pilnatvę.
Praktiniai veiksmai
Aukštą moters savivertę sudaro vidiniai ir išoriniai kriterijai. Todėl prie jų reikia dirbti visapusiškai, atsižvelgiant į kiekvieną iš jų.
Išvaizda
Sunku padidinti savivertę ir pasitikėjimą savimi moteriai, kuri mano, kad yra negraži. Pabrėžkite savo natūralų grožį, apsilankykite pas stilistą ir visažistą, kad sukurtumėte tinkamą savo įvaizdį, kuris atitiktų jūsų teigiamą nusiteikimą.
Sveikata
Tikras rūpinimasis savimi – tai ne madingos dietos ir alinančios treniruotės sporto salėje. Sveikas aktyvumo ir tinkamos mitybos balansas yra tai, ko jums reikia, kad padidintumėte savo savivertę.
Pomėgiai
Ieškokite būdų, kaip galėtumėte pakelti savo savivertę! Bet kokia saviraiškos forma – tam tikra kūryba, šokių pamokos, joga – leis jums išsiaiškinti tikruosius savo troškimus ir pagaliau susipažinti su savimi. Šis susitikimas atvers jums akis į daugelį dalykų.
Užmegzkite ryšį su savimi
Nustokite save kritikuoti ir teisti, įpraskite apie save galvoti tik teigiamai, girkite save ir apdovanokite už savo pasiekimus.
Santykiai
Išmokite sakyti „ne“, kai ko nors tikrai nenorite, nebendraukite su tais, kurie jums skiepija nesaugumo jausmą. Labai greitai vietoj pavydžių ir smerkiančių žmonių atsiras tikrai dvasiškai artimų.