Pavasaris – tai metas, kai pradeda atgyti aviečių krūmai. Šiuo metų laiku palanku juos tręšti, nes tai suteiks augalams gyvybingumo ir apsaugos nuo kenkėjų. Pasinaudokite mūsų senolių išmintimi ir naudokite natūralias aviečių trąšas!
Nieko nėra geriau už avietes iš močiutės sodo. Jei norite išgauti nepamirštamą šių uogų skonį, tręškite jas naminėmis trąšomis. Avietės bus saldžios ir sultingos!
Kada tręšti avietes?
Geriausias laikas tręšti avietes – ankstyvas pavasaris, nes šiuo laikotarpiu aviečių krūmams reikia vitaminų „injekcijos“. Tai – būtina sąlyga jų tinkamam vystymuisi, – ypatingai tada, kai aviečių krūmai išleidžia naujus ūglius. Jų šaknų sistema taip pat vystosi ankstyvą pavasarį. Antroji trąšų dozė reikalinga gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje, o paskutinė – rudenį. Kuo tręšti avietes? Išbandykite mūsų močiučių naudotus metodus!
Kuo tręšti avietes?
Avietėms reikia didelio azoto kiekio, todėl naudojamose trąšose jo turi būti daug. Vis dėlto, yra mažas „bet“ – avietės yra jautrios trąšų pertekliui, nes tuomet krūmai perauga, ir juos tenka apgenėti. Kita vertus, apie azoto trūkumą išduoda pageltę lapai ir trumpi ūgliai. Tręšimui naudokite iš bulvių lupenų pagamintas trąšas.
Trąšų iš bulvių lupenų receptas
Mūsų močiutės avietėms tręšti naudodavo trąšas iš bulvių lupenų. Reguliariai naudojant šias trąšas, avietės tampa saldžios ir sultingos. Tokias trąšas paruošti yra labai paprasta, o rezultatas jus tikrai maloniai nustebins. Tikrai nebenorėsite naudoti jokių kitų trąšų!
Kaip paruošti trąšas?
- bulvių lupenas užpilkite verdančiu vandeniu,
- palikite 2-3 dienas pastovėti;
- praėjus šiam laikui, trąšos jau yra paruoštos!
Mielių trąšos avietėms
Taip pat galite išbandyti ir kitas namuose paruoštas trąšas, kurios avietėms bus labai naudingos: 10 g mielių sumaišykite su 10 litrų vandens ir 100 g cukraus. Viską palikite 2 valandas pastovėti, ir tuomet atskieskite vandeniu (santykiu 1:5). Šias trąšas sunaudokite iš karto.
Trąšos iš svogūnų lukštų
Maždaug 50 g svogūnų lukštų užpilkite 10 litrų vandens. Sumaišykite šiuos ingredientus ir palikite pastovėti. Tokias trąšas galima naudoti po 2 savaičių.