Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Pasinaudokite patarimais: pomidorų daigai bus sveiki ir stiprūs

Pomidorai sodinami tik gegužės viduryje, tačiau tuomet, jei norite turėti gražių ir sveikų daržovių, turite pradėti ruoštis jau dabar. Mes jums papasakosime, ką  vertėtų daryti, kad pomidorų daigai būtų sveiki, ir iš jų būtų galima išauginti kuo daugiau daržovių.

Ką daryti, kad pomidorų daigai būtų stiprūs ir sveiki?

Pomidorus galima sodinti tik gegužės viduryje, kai nebėra šalnų pavojaus, ir sąlygos šioms daržovėms yra palankios. Vertėtų iš anksto paruošti pomidorų sodinukus, kurių auginimas dažniausiai trunka nuo aštuonių iki 10 savaičių. Jei ketinate auginti pomidorus neuždengtame plote, sodinukus geriausia pradėti auginti kovo viduryje. Jei planuojate pomidorus auginti šiltnamyje, sodinukus galite pradėti ruošti vasario viduryje.

Sėkite sėklas į vazonėlius ar į plastikinius indelius (svarbu, kad jų apačioje būtų skylutės). Užpildykite juos sėjai tinkamu mišiniu (suvilgykite vandeniu ir šiek tiek sutankinkite). Pačią sėklą reikia užberti pusės centimetro žemės sluoksniu ir lengvai palaistyti. Vazonėlius ar plastikinius indelius laikykite šiltoje vietoje. Taip pat vertėtų juos uždengti stiklu ar folija, kad substratas praktiškai visą laiką išlaikytų lengvą drėgmę (bet ne labai šlapią!) Taip pat vertėtų nepamiršti, kad patalpa, kurioje daiginsite pomidorus, turi būti gerai vėdinama. Vėdinimui skirkite bent kelias minutes per dieną.

Pomidorai išdygo – kas dabar?

Pirmieji daigai dažniausiai pasirodo po mažiau nei savaitės. Šiame etape vis dar svarbu, kad dirvožemis būtų drėgnas, tačiau jis turėtų būti šiek tiek sausesnis. Daigams yra reikalingas pakankamas saulės šviesos kiekis (specialios UV lempos yra puiki saulės šviesos alternatyva). Šiame etape nenaudokite jokių trąšų. Dabar reikės persodinti pomidorų daigus į atskirus vazonėlius. Tą vertėtų daryti tada, kai kiekvienas daigas turi nuo dviejų iki keturių lapų. Taip pat pakeiskite dirvą į derlingesnę. Puikiai tinka parduotuvėse įsigyti žemės mišiniai, skirti pomidorams.

Pomidorams yra naudingas pikavimas, nes tai skatina augalą stiprėti. Šaknies ataugos galiuko pažeidimas užtikrina, kad augalas bus sveikesnis ir stipresnis. Maža to, tokiam augalui nebus baisus persodinimas. Tikimybė, kad atlikdami pikavimą pažeisite augalą, yra labai nedidelė. Veikiau priešingai: tą atlikdami sustiprinsite pomidorų daigus, kuriems bus nebaisūs įvairūs ateityje laukiantys iššūkiai. Po pikavimo žemę šiek tiek sudrėkinkite, o po dviejų ar trijų dienų juos laistykite gausiau.

Vėliau pomidorai bus laistomi vis rečiau. Po trijų savaičių galite pradėti tręšti sodinukus. Taip pat galite pakartotinai atlikti pikavimą ir persodinti augalus į dar didesnius vazonas. Paskutinis jūsų laukiantis etapas – sodinukų grūdinimas. Tą vertėtų atlikti tada, kai dieną lauke yra maždaug 15 laipsnių šilumos. Išneškite pomidorų sodinukus į lauką, ir čia juos palikite valandai, o vėliau šį laikotarpį vertėtų ilginti. Gegužės viduryje galite saugiai persodinti augalus į jiems skirtą vietą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---