„Ką tu sakai, tai tiesiog neįmanoma!“, „O, tau turėtų būti gėda!“, „Ir kaip tau ne gėda?!“, „Taip negerai, pas mus taip nėra įprasta!“ – tokiais žodžiais mus bandoma sugėdyti. Nelengva gyventi su tiek daug apribojimų, ar ne? O gal vis dėlto nėra ko gėdytis?
Tam tikrų dalykų tikrai neturėtume gėdytis, ir visai nesvarbu, kad kiti žmonės galvoja kitaip.
Jausmai ir emocijos
„Juokiesi kaip koks arklys!“, „Greitai nustok verkti!“, „Kaip tu gali liūdėti, kelkis ir eik į darbą!“
Draudimai jaustis vienaip ar kitaip eina karta iš kartos. Kiti žmonės nori, kad nedemonstruotumėte savo jausmų, ir elgtumėtės taip, kaip „pridera“. Dauguma žmonių tiesiog sugniaužia kumščius, sukanda dantis ir giliai įkvepia. Jie stengiasi neparodyti kitiems, kaip iš tiesų jaučiasi, todėl gana dažnai jie tiesiog pamiršta, kaip parodyti savo jausmus ir emocijas. Deja, tokiu būdu prarandame dalelę savęs.
Juokitės. Verkite. Šokite vidury parko ir garsiai dainuokite, jei tik to norite. Važiuokite į mišką ir garsiai rėkite. Išreikškite savo emocijas. Jūs tikrai neturėtumėte jų gėdytis.
Išvaizda
„Tave tai storina“, „Kodėl nusidažei plaukus šia spalva?“, „Kur tu eisi taip apsirengęs?“
Daugybė žmonių save laiko bjauriais vien dėl to, kad vaikystėje juos tėvai nuolatos kritikuodavo. Pastabos apie svorį ir aprangos stilių verčia jaustis nejaukiai, tad nieko keisto, kad tai turi didelį poveikį savivertei. Nepamirškite, kad svarbu tiesiog rūpintis savimi, o kiti žmonės turi su tuo susitaikyti.
Jūs tikrai neprivalote visiems patikti.
Finansinė situacija
„Iš kur gavai pinigų tokiam automobiliui?“, „Tiek uždirbti gali tik valdininkai ar sukčiai“, „O kam skristi verslo klase, vis tiek visi tuo pačiu metu nusileisite“, ir t.t.
Jei uždirbate daugiau nei kiti, išsakytos pastabos gali priversti pasijusti balta varna. Uždirbti daugiau pinigų norėtų turbūt kiekvienas mūsų, tad kodėl turite jaustis blogai, jei jums tai pavyksta?
Galbūt esate pirmas žmogus jūsų giminėje, kuriam pavyko išvengti juodo darbo? Tai tikrai neturėtų sukelti gėdos jausmo. Didžiuokitės savo pasiekimais, o į kitų žmonių pastabas numokite ranka.
Laikas sau
„Neturi ką veikti? Kodėl nusprendei skirti laiko sau?“, „Eik ką nors daryti“, „Geriau paskaityti knygą“, ir t.t.
Tarnaukite kitiems, padėkite kitiems, būkite naudingi kitiems. Vos įsijungiame serialą, atsiranda kaltės jausmas: kaip galiu sau leisti tą daryti, kai namai nėra sutvarkyti? Laikas sau yra jūsų energijos šaltinis. Tai jus įkvepia, įkrauna, paruošia naujiems pasiekimams. Įsivaizduokite, kad turite automobilį. Reikia pilti degalus, važiuoti į autoservisą, plauti, poliruoti, keisti padangas. Jei automobiliui neskiriate pakankamai dėmesio, tikrai nereikėtų stebėtis, kodėl jis pradėjo rūdyti ar apskritai neužsivesti.
Laikas sau yra kuras. Ar šiandien jau skyrėte laiko sau?
Vienatvė
„Tu gyveni su 40 kačių namuose“, „Kas tau senatvėje paduos stiklinę vandens?“, „Kaimynė jau turi vyrą ir du vaikus, o ko tu lauki? Laikrodis tiksi”, ir t.t.
Vienišos moterys sulaukia daug kritikos. Jei sulaukiate tokių ar panašių pastabų, nieko keisto, kad visai neturite noro leisti laiką porų apsuptyje. Vis dėlto, svarbu suprasti vieną dalyką: vienatvė tikrai nėra tai, ko reikėtų gėdytis.
Jei esate vienišas žmogus, tai tikrai nereiškia, kad su jumis yra kažkas negerai. Eikite tokiu keliu, koks jums atrodo tinkamas.
Gyvenimas nėra tobulas. Žmonės nėra tobuli. Ir būtent tai yra įdomiausia. Kiekvienas mūsų yra unikalus, kiekvienas turi teisę į savo jausmus, išvaizdą, šeimyninę ir materialinę padėtį. Priimkite save tokį, koks esate, ir nesigėdykite.
Priimti savo netobulumus yra garbė. Garbė būti savimi.