Pirmadienis, 27 sausio, 2025

Naujausi

Štai kodėl niekada neturėtumėte palikti stiklinės vandens ant naktinio staliuko

Ant naktinio staliuko palikta stiklinė vandens – vienas dažniausių daugumos žmonių ritualų. Vis dėlto, kaip teigia Johnso Hopkinso universiteto mokslininkai, mes tikrai neturėtume to daryti. Netrukus paaiškinsime, kodėl.

Visi žinome, kaip svarbu kiekvieną dieną išgerti pakankamai vandens. Jei organizmas stokoja skysčių, jis negali tinkamai funkcionuoti. Mums reikia vandens, kad išgyventume. Būtent todėl dauguma žmonių turi įprotį prieš miegą ant naktinio staliuko palikti stiklinę vandens. Jei vidury nakties imtų kankinti troškulys, būtų malonu po ranka turėti ką atsigerti.

Prabudus ryte kartais taip pat kankina troškulys, todėl nusprendžiama pasistatyti stiklinę vandens ant naktinio staliuko. Tai atrodo kaip gana logiškas ir tikrai praktiškas sprendimas. Vis dėlto, jei vanduo kelias valandas prastovės ant spintelės, tikrai pastebėsite, kad pakito vandens skonis ar išvaizda. Kodėl tai vyksta? Ir kokį poveikį tai turi geriamo vandens kokybei?

Nesvarbu, kokį vandenį pasirinksite: ar iš čiaupo, ar iš butelio, per naktį pastovėjusiame vandenyje vyks tam tikros cheminės reakcijos. Taip yra todėl, kad jis sugeria anglies dioksidą iš aplinkos. Dėl to pasikeičia natūralus pH ir jis tampa rūgštesnis (tuo paaiškinamas nemalonus vandens skonis).

Žemesnis pH taip pat palengvina bakterijų dauginimąsi, todėl gerdami tokį vandenį visada turėtumėte būti atsargūs  (dar geriau to apskritai nedaryti). Būkite ypač atsargūs gerdami vandenį iš čiaupo, kuris ilgai stovėjo stiklinėje ar buvo įpiltas į plastikinį butelį. Jei gersite tokį vandenį, rizikuosite, kad į jūsų organizmą pateks mikrobų ar kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip BPA (dar žinomų kaip bisfenolis).

Ką rinktis vietoj stiklinės vandens?

Atsakymas yra labai paprastas. Jei norite būti tikri, kad pabudę naktį ar ryte galėsite greitai numalšinti troškulį, rinkitės vandenį buteliuke. Jei vanduo bus uždaroje talpoje, jis daug mažiau reaguos su anglies dioksidu.  Būtent todėl vandens pH nepasikeis ir jis nebus jautrus bakterijų dauginimuisi. Idealu, žinoma, jei tai bus butelis, kurio anksčiau nebuvote atsukę.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---