Įpykę gyventojai bylinėjasi su Matthew ir Charis Watkinson, kurie 2016 metais pasistatė tvarų namą.
Jų artimiausi kaimynai Ianas ir Vivienne Wardai, nusipirkę žemę netoliese, teigia, kad jų namas atrodo tarsi šiukšlynas, todėl kreipėsi į teismą.
Kitas gyventojas – Nicky Daviesas, gyvenantis 100 metrų nuo kalno, padavė porą į teismą dėl tariamo priekabiavimo.
Abi bylos teisme turėtų būti nagrinėjamos šiais metais.
Pora, Garethas ir Anne Hughesai, apkaltino Watkinsonus, kad jie savo ekologiniu projektu „nuliūdino visą kaimą“.
Watkinsonai įgyvendino savo ekologines svajones pagal Velso vyriausybės vienos planetos plėtros planavimo politiką – teisės aktus, leidžiančius žmonėms statyti anglies dioksido neišskiriančią plyno lauko gyvenvietę, jei jie propaguoja tvarų gyvenimo būdą ir geba susikurti darbo vietas.
Name yra mechaninė skalbimo mašina ir dujinė viryklė, kuri veikia nuo arklių mėšlo.
Vienintelės jų išlaidos yra savivaldybės mokestis, o Matthew, Charis ir jų vaikai uždirba pinigus parduodami savo vištų ir ančių kiaušinius.
Watkinsonai sukūrė „GoFundMe“ puslapį, kad surinktų pinigų advokatui, kuris atstovautų jiems teisme.
Jų „GoFundMe“ kreipimesi rašoma: „Beeview Farm yra 3 akrų nuosavybė Pembrukšyre, Velse. Savivaldybės politika reikalauja, kad turėtume ūkį, statytume namą, augintume didžiąją dalį maisto ir gyventume su mažu anglies pėdsaku“.
„Dėl mūsų ekologiško gyvenimo būdo neturime pinigų sumokėti už teisinę gynybą, todėl nuolankiai prašome bet kokios pinigų sumos, kurią galite paaukoti. Visi paaukoti pinigai bus skirti bylinėjimosi išlaidoms padengti”.