Tai, kad žmonės gali būti nemalonūs vieni kitiems, nėra naujiena. Ryškiausias pavyzdys yra patyčios. Šiaurės Norvegijos televizija „NRK“ anksčiau yra pranešusi, kad Norvegijos žiniasklaidos tarnybos duomenimis, pateiktais 2016 metų ataskaitoje apie vaikus ir žiniasklaidą parodoma, jog 15 procentų 9-16 metų amžiaus jaunuolių yra susidūrę su tuo, kad internete, žaidimuose ar mobiliuosiuose telefonuose kas nors su jais bet kuriuo gyvenimo etapu piktai elgėsi arba iš jų tyčiojosi.
Kibernetinės patyčios yra „naujas“ reiškinys, tačiau klasikinės fizinės patyčios taip pat dar yra gajos. Laimei, yra žmonių, įskaitant vaikus, kurie ima jautį už ragų. Kaip ir šioje istorijoje, kurią papasakosime. Aštuonmetis Nicolas Neesley su draugu žaidė parke. Prie jų priėjo vyresnis berniukas ir pradėjo tyčiotis iš Nicolo draugo. Nicolas paklausė vyresnio berniuko, ar „taip galima elgtis?“. Atsakymas, kurio jis sulaukė, buvo bjaurūs keiksmažodžiai ir spjūvis į veidą.
Kai aštuonmetis Nicolas tą popietę grįžo namo, mama Shamayne Neesley pamatė, kad jos berniuką kažkas neramina. „Jis grįžo namo ir papasakojo man, kas nutiko, bei paklausė, ar jis turėtų draugauti su tuo vaiku, kuris iš kitų tyčiojosi“, – žiniasklaidai „ABC News“ pasakojo Shamayne. „Nicolas buvo nusiminęs, nes tas berniukas nenorėjo būti jo draugu“.
Nicolo mama patarė jam duoti laiko. Tačiau berniukas negalėjo atsipalaiduoti. Visą savaitgalį jis praleido galvodamas apie tai, kaip galėtų susidraugauti su skriaudėju, ir kaip galėtų padėti kitiems mokiniams, iš kurių mokykloje tyčiojamasi. Tada jis sugalvojo, kaip galėtų padaryti visa tai vienu metu.
Laiško rašymas
Nicolas parašė laišką, kurį pasiėmė su savimi į mokyklą. Laišką jis įteikė mokyklos direktoriui Ron Olmsted.
„Mieli mokiniai,
Jūs neturėtumėte iš kitų tyčiotis. Jei neturite draugų, susiraskite jų, tai labai paprasta. Bet juk jūs jau turite draugus – tai Mes. Mes visi vienas kitam galime padėti ir būti bendra visuma. Mes galime visuomet būti:
- Gerbiantys ir mandagūs
- Atsakingi ir rūpestingi
- Draugiški vieni kitiems.
Su pagarba, Nicolas Neesley.
P.S. Užteks – nustokite tyčiotis!“
Nikolas neabejotinai yra drąsus berniukas. Savo laišku jis sujaudino visus moksleivius, o dabar dar ir sulaukia dėmesio iš viso pasaulio. Tačiau Nicolas į viską žiūri santūriai. „Tiesiog norėjau paveikti skriaudėją ir duoti jam pamoką, kad jis nebedarytų to paties kitiems,“ – sakė jis dienraščiui „Today“.
Visi turime ko pasimokyti iš šio berniuko. Jis sutiko neapykantą su meile. Neįprastas požiūris, ypač aštuonmečiui berniukui. Ar manote, kad Nikolo pasirinktas būdas buvo tinkamas? Pasidalinkite šia istorija su savo draugais!