Visi žinome tą jausmą, kai atėjus karščiams dingsta ir jėgos, ir motyvacija ką nors daryti. Itin sunku tokiomis dienomis susikaupti darbui, o ir gerai pailsėti namuose sudėtinga – dėl aukštos temperatūros sunku užmigti. Oro kondicionieriai gali padėti visas šias problemas išspręsti, tai efektyvus būdas užtikrinti komfortišką temperatūrą tiek biuruose, tiek gyvenamosiose patalpose.
Oro kondicionieriai – prabanga ar būtinybė?
Pastaruoju metu oro kondicionieriai labai išpopuliarėjo, tad jie vis dažniau įrengiami ne tik prabangiuose gyvenamuosiuose namuose, bet ir butuose. Visgi dar yra manančių, kad toks įrenginys – tikra prabanga. Bet ar tikrai?
Vienų iš populiariausių – sieninių oro kondicionierių – kainos prasideda nuo kelių šimtų eurų. Ar tai didelė investicija, palyginti su komfortiška temperatūra? Tikriausiai ne, juolab jog oro kondicionieriai dėl gana paprasto veikimo principo pasižymi ilgu tarnavimo laikotarpiu ir patikimumu, gedimai yra gana reti, jei įrenginys tinkamai prižiūrimas.
Taip pat negalima pamiršti ir oro kondicionierių universalumo – jie gali veikti ir „atvirkštiniu“ režimu. Nors kaip šildymo būdas šie įrenginiai ir nėra itin praktiški, jie labai praverčia pasibaigus ar dar neprasidėjus šildymo sezonui, taip pat gali būti naudojami kaip papildomas šildymo būdas.
Oro kondicionieriai – naudingi sveikatai
Sklando įvairių mitų, tačiau jie neturi rimto pagrindo. Kokybiškai sumontuoti oro kondicionieriai veikia patikimai ir yra naudingi sveikatai. Jie apsaugo nuo didelių temperatūrinių svyravimų patalpose, užtikrina komfortišką temperatūrą. O štai dideli karščiai gali būti pavojingi mažiems vaikams, senjorams, turintiems širdies, kraujotakos problemų gali sukelti ūmų pablogėjimą. Buvimas įkaitusiose patalpose atima jėgas, trukdo susikaupti, apsunkina organizmo darbą ir reikalauja daug daugiau energijos, tad tai blogina bendrą savijautą.
Oro kondicionieriai padeda sureguliuoti drėgmės balansą patalpose ir, nors tai nėra pagrindinė jų funkcija, taip prisideda prie geros mūsų savijautos. Drėgmė patalpose gali sukelti nemažai problemų, pradedant sąnarių skausmų paūmėjimu ir baigiant pelėsio ar bakterijų dauginimusi.
Vis dar pasitaiko manančių, kad oro kondicionierius gali susargdinti, bet tai yra mitas. Žinoma, svarbu tinkamai įrenginiu naudotis ir nesirinkti pernelyg žemos temperatūros karštomis vasaros dienomis. Komfortui užtikrinti visiškai pakaks keliais laipsniais už lauko mažesnės temperatūros, o štai drastiškas skirtumas mūsų organizmui gali būti sunkiai „suprantamas“ – tai dažniausiai ir būna peršalimo priežastimi.
Vasarai geriausia ruoštis iš anksto
Jei svarstote apie oro kondicionieriaus įrengimą namuose ar biure, verta suskubti ir tai padaryti iš anksto. Šaltojo sezono metu oro kondicionieriai nėra tokie paklausūs kaip vasarą, todėl rinkoje siūlomos mažesnės kainos, o tai leidžia šiek tiek sutaupyti. Šių įrenginių montavimas paprastas, todėl oro sąlygos ar žemesnė temperatūra nėra kliūtis. Kaip sakoma, roges reikia ruošti vasarą, o štai apie oro kondicionieriaus įrengimą tikrai verta pagalvoti žiemą ar pavasarį.