Gyvenimo keliu reikia eiti sąmoningai, priimti jo realijas ir žaisti pagal jo siūlomas taisykles. Kai kam visa tai atrodo labai sudėtinga ar net neįmanoma.
Toks žmogus gali vengti vykdyti įsipareigojimus, nepriimti iššūkių ir tiesiog plaukti pasroviui. Niekas jo nelaikys rimtu ir neturės jokio noro su juo bendrauti.
Subrendęs žmogus niekada neleis sau taip elgtis. Apie tai, kad žmogus yra brandi asmenybė, gali išduoti keli pagrindiniai požymiai, kuriuos netrukus aptarsime.
Savikontrolė
Subrendęs žmogus vadovausis savo protu, bet ne jausmais. Jis atskirs vienas emocijas nuo kitų, supras, prie ko gali privesti jo elgesys.
Jis nedemonstruos negatyvių emocijų ir stengsis nesusigadinti savo reputacijos. Aplinkiniai gali nė neįtarti, kad jis yra prastos nuotaikos.
Ribų nustatymas
Brandus žmogus visada aiškiai nurodys, kas jam priimtina, ir kokių dalykų jis tikrai netoleruos.
Būtent todėl jis retai pateks į nemalonias situacijas ir neužmegs toksiškų santykių.
Atsakomybė
Brandus žmogus tikrai nesistengs savo atsakomybės perkelti kitam. Jis puikiai supranta, kad tik nuo jo paties pasirinkimų priklauso jo gyvenimas. Jei jam kas nors nepatiks, jis imsis veiksmų, kad šią situaciją pakeistų.
Jei ko nors pakeisti neįmanoma, jis pakeis savo požiūrį į tai, kas vyksta. Jis nesistengs kaltės perkelti kitam žmogui.
Gebėjimas priimti kritiką
Subrendęs žmogus į ją nereaguos pernelyg jautriai. Jis pradės galvoti apie oponento žodžius, bandys suprasti, ar jais galima vadovautis, ar jie susiję su tikrove.
Jeigu kritika konstruktyvi, brandus žmogus už ją tikrai padėkos.
Visos šios savybės yra būdingos brandžiai asmenybei, su kuria yra paprasta bendrauti, ir kuria galima pasikliauti.