Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Jei jums daugiau nei 30 metų, pats laikas pradėti dažniau valgyti česnakus

30 metų yra jaunystės, aktyvumo ir veržlumo viršūnė.

Žinoma, tai – ir ketvirtos dekados pradžia, todėl sulaukus trisdešimties metų vertėtų pradėti labiau rūpintis savo sveikata. Kiekvienais metais organizme pamažu vyksta negrįžtami procesai, todėl svarbu pasirūpinti savo kūnu.

Česnakas – vienas iš tų produktų, kuris padeda pratęsti jaunystę ir apsaugoti organizmą nuo destruktyvių procesų.

Šiek tiek apie česnakų naudą

Beveik visi žino apie česnakų naudą, tačiau ne visada paprasta atskirti, kuri informacija apie naudingus produktus yra tiesa, ir kuri tėra pramanai. Tradicinės medicinos šalininkai kartais tikrai ne be reikalo suteikia česnakui „stebuklingos daržovės“ titulą: tam tikrų česnako naudingųjų savybių tikrai negalime paneigti.

Šio natūralaus produkto sudėtyje yra daug naudingų medžiagų – vitaminų, mineralų, antioksidantų ir eterinių aliejų.

Česnakai stiprina imunitetą, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, teigiamai veikia odos ir plaukų būklę, saugo virškinamąjį traktą.

Mokslininkai patvirtino naudingąsias česnakų savybes, todėl šią prieskoninę daržovę rekomenduojama įtraukti į reguliarų mitybos racioną.

Jei jums daugiau nei 30 metų, pats laikas praturtinti savo mitybą šiuo kvapniu produktu.

Česnakai yra natūralus antikoaguliantas

Tai reiškia, kad česnakas skystina kraują ir neleidžia susidaryti kraujo krešuliams.

Česnakai veikia lygiai taip pat, kaip ir aspirinas, tačiau nesukelia šalutinio poveikio, tokio kaip imuniteto slopinimas, anemija, niežulys ar dilgėlinė.

Česnakai pasižymi tokiu poveikiu:

  • sumažina išeminių procesų ir su jais susijusių ligų (širdies priepuolio, insulto, trombozės) riziką;
  • pašalina kraujagyslių „žvaigždutes“, apsaugo nuo varikozinių gumbų atsiradimo ant kojų;
  • pagerina smegenų aprūpinimą krauju;
  • apsaugo nuo hipoksijos ir smegenų ląstelių mirties, apsaugo nuo demencijos ir atminties praradimo;
  • pagerėja kraujo mikrocirkuliacija, o tai lemia geresnę ląstelių ir audinių mitybą.

Sulaukus 30 metų, ypač sėslaus gyvenimo būdo žmonėms, pradeda ryškėti širdies ir kraujagyslių sistemos problemos, tačiau česnakai gali prislopinti ligų vystymąsi ir prailginti gyvenimo trukmę.

Česnakai yra idealus virškinamojo trakto vaistas

Kuo vyresnis žmogus, tuo blogiau veikia jo virškinimo sistema. Maža to, sulaukus 25 metų neretai imama skųstis lėtinėmis virškinamojo trakto ligomis. Česnakai saugo nuo gastrito vystymosi ir naikina patogeninę florą skrandyje.

Maža to, česnakai saugo nuo uždegiminių procesų, skystina tulžį ir skatina jos išsiskyrimą. Česnakas naudingas ir žarnynui: jis gerina peristaltiką bei skatina žarnyną dengiančių epitelio ląstelių atsinaujinimą.

Šis produktas apsaugo nuo įprastų virškinimo sistemos vėžio rūšių, normalizuoja skrandžio sulčių ir virškinimo fermentų gamybą.

Česnakais apsaugo nuo infekcijų

Labai klystate, jei manote, kad bėgant metams imuninė sistema išlieka tokia pati. Statistika rodo, kad įprastų infekcijų komplikacijos kur kas dažniau pasitaiko vyresniems nei 30 metų pacientams. Būtent todėl naudinga pasirūpinti imuniteto stiprinimu.

Česnakai yra natūrali priemonė, kuri padeda apsisaugoti nuo įvairių infekcijų. Mokslininkai pripažino, kad česnakai yra veiksminga antibakterinė priemonė.

Jei norite sustiprinti imunitetą, česnakus pakanka vartoti 3-4 kartus per savaitę. Šia prieskonine daržove galite pagardinti įvairius patiekalus.

Kiekvieną rytą galite tiesiog nuryti česnako skiltelę ir užgerti stikline vandens. Jei sergate tam tikromis lėtinėmis ligomis, dėl česnakų vartojimo pasitarkite su gydytoju.

Mitybos specialistai teigia, kad šis produktas yra ypatingai naudingas vyresniems nei 30 metų žmonėms. Jei česnakus vartosite reguliariai, tai padės sustiprinti organizmą ir išvengti priešlaikinio senėjimo.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---