Romantiški santykiai visada prasideda nuo saldaus ir švelnaus, pilno gėlių ir meilės periodo. Tačiau anksčiau ar vėliau jis baigiasi, o po to viskas pakyla į naują lygmenį, įvykiai pradeda klostytis aktyviau, rimčiau ir greičiau.
Vyras ir moteris suartėja, ir tam tikru momentu supranta, kad vienas be kito visai nebegali gyventi. Tada jie nusprendžia gyventi kartu ir pradeda ieškoti gyvenamosios vietos. Kai tokią randa, pora įgyvendina savo planus. Ši schema atrodo gana teisinga ir visiems suprantama.
Tačiau negalima užbėgti įvykiams už akių, nes iš tikrųjų, ne viskas yra taip paprasta ir lengva. Net pačioje gyvenimo po vienu stogu pradžioje gali kilti problemų, klausimų ir nesutarimų.
Abu partneriai norėtų, kad nesutarimų būtų mažiau. Ir jie gali to pasiekti, jei prieš pradėdami gyventi kartu, aptars kelis svarbius klausimus.
Kaip ilgai tai truks?
Svarbu, kad būtų apibrėžti galutiniai bendro gyvenimo tikslai. Tuomet vėliau nebus sudužusių vilčių ir nusivylimų.
Kiekvienas iš poros turėtų pasakyti, dėl ko nori gyventi su savo antrąja puse ir kiek laiko planuoja tai daryti. Galima aptarti ar tai yra santuokinio gyvenimo repeticija, ar apskritai nekuriami jokie ateities planai.
Kaip bus sprendžiami konfliktai?
Šio klausimo iškėlimas padės sukurti brandžią elgesio strategiją. Būtina išsakyti savo pageidavimus ir norus.
Kai kuriems reikia pabūti vieniems, kai sunku, kiti, atvirkščiai, nori būti šalia savo partnerio. Apie tai reikėtų pranešti iš anksto, kad vėliau nekiltų problemų.
Kur bus galima apsistoti?
Gali būti, kad partneriai susitars dėl buto nuomos. Tačiau taip pat gali būti, kad kuris nors iš partnerių turi nuosavą būstą, kuriame yra galimybė kartu gyventi.
Reikėtų atsižvelgti į viską: ar toli yra darbo vieta, ar yra automobilių stovėjimo aikštelė, ar arti yra autobusų stotelė. Reikėtų apibrėžti svarbius dalykus ir ieškoti galimybės, kuri partneriams visapusiškai tiktų.
Kaip bus paskirstomos pareigos?
Namų ūkio problemos atrodo tik kaip maža smulkmena. Bet iš tiesų jie vaidina didžiulį vaidmenį santykiuose, todėl apie juos reikia kalbėti iš karto. Svarbu nustatyti, kas ir kada bus daroma, kada ir kas ką darys.
Žinoma, pagalba vienas kitam taip pat yra pagirtina, tačiau reikėtų nustatyti tam tikras taisykles. Taip pat verta nurodyti, kaip bus leidžiami pinigai, kam jie bus išleisti pirmiausia ir kurie pirkiniai bus antraeiliai.
Šiuos dalykus reikėtų išsiaiškinti prieš pradedant gyventi kartu su partneriu po vienu stogu. Tokiu atveju gyvenimas kartu suteiks daug teigiamų emocijų.