Visuomenėje yra plačiai paplitusi nuomonė, kad kiekvienas žmogus privalo būti socialus. Vis dėlto, tai nėra tiesa. Kai kurie žmonės gali pasižymėti puikiais bendravimo įgūdžiais, tačiau vis tiek gali mėgti būti vieni. Tokie žmonės yra priskiriami prie introvertų, kas kitiems dažnai atrodo kaip koks nukrypimas ar ne pati naudingiausia savybė. Nors introversija turi tam tikrų trūkumų, tačiau privalumų yra kur kas daugiau. Štai – keletas jų.
Galimybė stebėti
Žmogus, kuris ne itin nori prisijungti prie kompanijos, viską stebės iš šalies. Ir iš šios pozicijos jis viską matys geriau. Jo neblaškys pokalbiai, jis pastebės smulkmenas, ir supras, kas iš tikrųjų vyksta. Visa tai jam leis padaryti teisingas išvadas.
Visa tai jam padeda ne tik priimti sprendimus, bet ir užmegzti kontaktą. Introvertas tam kruopščiai pasiruoš, išanalizuos pašnekovo savybes. Jam tikrai nebus sunku rasti bendrą kalbą su pašnekovu.
Susikaupimas
Kai žmogus yra už grupės ribų, kiti žmonės jam nedaro jokios įtakos. Jis gali susitelkti į tą veiklą, kurią tuo metu vykdo, todėl visus darbus jis atliks gerokai kruopščiau.
Introvertas turi daugiau laiko atlikti tam tikrus darbus, nes jo neblaško pokalbiai su kitais žmonėmis. Būtent todėl savo tikslą jis gali pasiekti kur kas greičiau.
Mažesnė rizika
Introvertai dopaminą gamina nedideliais kiekiais. Dėl šios priežasties jie rečiau nei ekstravertai imasi rizikingų veiksmų, kurie dažnai būna neapgalvoti.
Introvertai nejaučia didelio adrenalino poreikio – jie mieliau gyvena nekeldami sau pavojaus.
Gebėjimas įveikti įtampą
Introvertai turi gebėjimą lengviau įveikti įtampą. Kai situacija tampa nekontroliuojama, introvertai gali kur kas greičiau atrasti vidinę ramybę.
Tą padaryti jam padės skaitymas, meditacija ar tiesiog mąstymas. Introvertai tausoja savo energiją, todėl jie gali paprasčiau rasti išeitį iš sudėtingos situacijos.
Tokios intraverto savybės yra tikrai naudingos, todėl jis turėtų tuo didžiuotis.