Obuoliai yra ne tik skanūs, bet ir labai naudingi.
Šie vaisiai – tikras vitaminų, mikroelementų ir kitų organizmui naudingų medžiagų šaltinis. Jie padeda atjauninti odą, stiprina imuninę sistemą ir teigiamai veikia medžiagų apykaitos procesus.
Naudingos obuolių savybės
1. Obuoliai mažina cholesterolio kiekį kraujyje
Obuoliuose yra didelis kiekis pektino, kuris, reguliariai vartojant, saugo kraujagysles nuo užsikimšimo ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
Jei obuolius valgysite su odele, galite sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje net 19%. Tokį poveikį gali užtikrinti penki žaliosios arbatos puodeliai.
2. Obuoliai gerina odos būklę
Vitaminas C, kurio gausu obuoliuose, suteikia odai natūralaus švytėjimo, o B grupės vitaminai padeda kovoti su spuogais ir inkštirais.
Efektas bus dar didesnis, jei obuolius ne tik valgysite, bet taip pat iš jų pasidarysite kaukę. Lygiomis dalimis sumaišykite tarkuotą obuolį ir medų. Tepkite ant veido, palaikykite 10 minučių ir nuplaukite.
3. Obuoliai padeda kovoti su nepageidaujamais kilogramais
Obuoliai puikiai tinka svorio metimui. 100 gramų obuolių yra tik 47 kcal. Šiuose vaisiuose gausu skaidulų, todėl kasdienis šių vaisių vartojimas padeda normalizuoti medžiagų apykaitą.
Obuoliuose taip pat yra medžiagų, kurios neleidžia angliavandeniams virsti riebalais, todėl besilaikant dietos šie vaisiai yra tikrai puikus pasirinkimas.
4. Obuoliai stiprina imuninę sistemą
Keturi rūgštūs obuoliai užtikrina paros vitamino C normą, todėl jie yra puiki priemonė infekcinių ligų profilaktikai.
Taip pat obuoliai gelbsti nuo avitaminozės ir gali padidinti hemoglobino kiekį kraujyje.
5. Obuoliai saugo skydliaukę
Obuoliai turi daug jodo, todėl jie gali padėti išvengti skydliaukės ligų. Taip pat šis elementas padeda pagerinti protinio darbo efektyvumą.
Kontraindikacijos
Atsargumo priemonių turėtų imtis sergantys skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu ir cholecistitu.
Taip pat turėtumėte būti atsargūs ir su obuolių sėklomis, nes jose yra amigdalino glikozido, kuris skrandyje virsta nuodinga vandenilio cianido rūgštimi. Saugu suvalgyti ne daugiau kaip 5 sėklas per dieną.