Daugelis aplinkinių pataria – pamiršk jį, pradėk naują gyvenimą bei užverk duris praeičiai. Tačiau ar lengva laikytis šio patarimo? Psichologė, psichoterapeutė, santykių ekspertė Tatjana Persiko papasakojo, kaip moteriai reikėtų išgyventi skyrybas ir po jų atsigauti. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip teisingai išgyventi skyrybas, kad nereikėtų iš naujo patirti praeities nuoskaudų ir nusivylimų bei į būsimus santykius neatsineštumėte praeities problemų. Paprastai po skyrybų moteris pritraukia daug ją supančių „gero norinčių“ žmonių. Žmones apskritai traukia kančia, ypač kitų žmonių patiriama. Juk taip malonu jaustis svarbiu patarėju ir atrama žmogui, patekusiam į bėdą.
Tie žmonės, kurie siekia būti naudingais ir ištraukti „vargšelę“ iš kančių, paprastai sako: išmušk pleištą su pleištu, t. y. pataria sunaikinti bet kokio veiksmo ar būklės rezultatus tomis pačiomis priemonėmis, kurios tai sukėlė. Kuo greičiau siūlo eiti į pasimatymą ir užbaigti visas savo kančias. Bet taip elgtis tikrai negalima, nes tai visiškai netinkamas būdas!
1 žingsnis: suteikite sau laiko pagedėti
Bet koks išsiskyrimas su mylimu žmogumi sukelia didelį stresą. Svarbu nevengti stiprių emocijų, bet skirti laiko joms išgyventi. Svarbiausia – nevilkinti jų metų metus.
Geriausia būtų patiems nuspręsti, kiek laiko norite gedėti. Pavyzdžiui, vieną ar du mėnesius. Pasižymėkite kalendoriuje pabaigos datą ir griežtai laikykitės sudaryto plano.
Šiuo laikotarpiu galite raudoti tiek, kiek tik norite, prisiminti geriausias ir blogiausias akimirkas, pykti, rėkti… darykite ką tik panorėsite.
Svarbu nustoti tai daryti būtent tą dieną, kurią nustatėte savo kalendoriuje.
2 žingsnis: nustokite su juo bendrauti
Visiškai nustokite bendrauti su buvusiu vyru. Jei turite bendrų vaikų, sumažinkite bendravimų skaičių iki minimumo, kalbėkite tik apie vaikus, jokių nuoširdžių pokalbių apie buvusius santykius.
Išmeskite visus jo daiktus ir viską, kas jums jį vis dar primena. Geriau juos visiškai sunaikinti arba kam nors atiduoti. Jei nesate tam pasiruošusi, bent jau padėkite daiktus į sandėliuką.
Nebesekite jo socialiniuose tinkluose ir nesidomėkite apie jį iš bendrų draugų. Paprašykite, kad jie jums nieko apie jį nepasakotų ir patys jų nieko neklausinėkite.
3 veiksmas: atraskite savyje jėgų ir išsikelkite naujus tikslus
Jūsų gyvenimas pasikeitė ir gali tekti pradėti daryti tai, apie ką anksčiau net negalvojote.
Užsirašykite ant popieriaus visas naujas savo pareigybes. Pagalvokite, kaip galėtumėte supaprastinti jų atlikimo procesą. Tai gali būti ne taip sudėtinga, kaip manėte anksčiau.
Išsikelkite sau naujus tikslus, kurie jus tikrai uždegtų. Nuo ko jūsų akys imtų spindėti ir dėl ko norėtumėte atsibusti ryte?
Tai gali būti profesinis tikslas, vaikas ar bet kas kita, kas jums gyvenime svarbiausia.
4 veiksmas: imkite aktyviai veikti
Taip, tikslo užsibrėžimas – tai dar nėra galutinis rezultatas. Svarbu pradėti užsiimti tam tikra veikla.
Prisiminkite, kas jums teikia didžiausią malonumą. Galbūt atėjo laikas pradėti lankyti šokių, dailės ar užsienio kalbos kursus.
5 žingsnis: darykite tai, ko anksčiau negalėjote
Kokių sprendimų atsisakėte nuo tada, kai susituokėte ar ėmėte gyventi su savo partneriu? Gali būti, kad laikas apie tai pagalvoti dar kartą. Apie tai, kam neturėjote laiko dėl įtempto šeimyninio gyvenimo. Galbūt jūsų vyras prieštaravo jūsų pomėgiams ar bendravimui su savo draugėmis.
Dar kartą pabandykite tai pakartoti.
6 žingsnis: susiraskite naujų draugų
Jei ėmėtės ko nors naujo, tikėtina, kad atsidūrėte naujoje aplinkoje. Užmegzkite pažintis, organizuokite susitikimus arba dalyvaukite įvairiuose sudominusiuose renginiuose.
7 žingsnis: tapkite laiminga moterimi
Prisiminkite, kaip atrodo laiminga moteris. Ko trūksta jūsų išvaizdai? Galbūt galėtumėte pakeisti savo stilių arba apsilankyti pas terapeutą. O gal turėtumėte susirasti naują darbą arba persikelti gyventi visiškai į kitą rajoną?
Su malonumu pražingsniuokite, pasižymėdama kiekvieno žingsnio sėkmę, ir tikrai vėl tapsite laiminga moterimi, kad ir kas būtų nutikę.