Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

„Pradedu naują gyvenimą“: 103 metų vyrui buvo atlikta gyvenimą pakeitusi operacija

Leslie Hodgson, prieš gaudamas kochlearinį implantą, buvo „įstrigęs tylos pasaulyje“.

Leslie Hodgson yra seniausias pasaulyje žmogus, kuriam buvo atlikta gyvenimą pakeitusi operacija. Sulaukęs 103 metų jis ir vėl gali girdėti.

Būdamas 97 metų jis atsidūrė Jameso Cooko universitetinėje ligoninėje Middlesbrough mieste ir paprašė procedūros, kuri galėtų pakeisti jo gyvenimą.

Tada jis sumušė du pasaulio rekordus. Jis tapo seniausiu žmogumi pasaulyje, kuriam buvo atlikta tarpinė petrotektomija. Be to, jis yra seniausias žmogus, kuriam buvo įdėtas implantas, kuris jam sugrąžino galimybę girdėti.  Tai jam buvo puiki 103 gimtadienio dovana, nes tai pakeitė jo gyvenimą.

Leslie Hodgson buvo pasiryžęs išbandyti kitą novatorišką techniką, kuri sugrąžintų regėjimo džiaugsmą. Leslie iš Penrito (Kambrijos valstija) padėkojo ligoninės personalui: „Kitais metais noriu gydyti savo akis kamieninėmis ląstelėmis“.

„South Tees Hospital Trust“ chirurgas Noweedas Ahmadas apibūdino Leslie kaip „nuostabų žmogų“.

„Leslie Hodgson parodė, kad tu niekada nesi per senas kochleariniam implantui. Tai gali pakeisti tavo gyvenimą. Kai jo klausa pablogėjo, Leslie buvo įstrigęs tylos kokone, o situaciją dar labiau pablogino tai, kad jis buvo aklas.“, – pridūrė ausų, nosies ir gerklės gydytojas P. Ahmadas.

Implantas – tai protezas, kuris naudodamas elektrinę stimuliaciją atkuria garso pojūčius ir chirurginiu būdu yra įdedamas už ausies. Pirmoji Leslie ausies operacija 1925 m. buvo mastoidektomija, atlikta plaktuku ir kaltu.

Leslie yra beveik aklas ir mato tik iš labai arti. Dėl paciento amžiaus implantas buvo dedamas taikant vietinę nejautrą.

Tai reiškė, kad jis buvo budrus abiejų ausų operacijų metu, o P. Ahmadas turėjo daug mažiau laiko procedūroms atlikti. Vėliau Leslie grįžo į ligoninę „įjungti“ implanto. Fondo audiologė Ruth Cole sakė: „Iš pradžių viskas skamba labai keistai, nes tai elektrinis dirgiklis, o smegenys bando apdoroti šią naują informaciją. Tradiciniai klausos aparatai, kuriuos anksčiau turėjo Leslie, naudoja tik akustinius dirgiklius.”

„Kai įjungiame kochlearinį implantą, kai kurie žmonės girdi tik pypsėjimą. Žmogaus balsas skamba kaip roboto ar animacinio filmo personažo. Smegenys niekada negirdėjo sudėtingų kalbos signalų kaip elektros informacijos. Dabar Leslie girdi kai kuriuos aplinkos triukšmo ir kalbos garsus.  Prireiks laiko, kol pagerės jo klausa ir aiškumas. Tikimės, kad tai padės Leslie vėl bendrauti  su aplinkiniais.”

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---