Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Sodininkai pataria: 10 gudrybių, kaip išgauti didesnį derlių

Vasaros sezonas netrukus prasidės, o tai reiškia, kad ateis laikas pasiruošti sodinti kitą derlių. Kad džiaugtumėtės derlingumu, rekomenduojame naudoti šias 10 gudrybių – efektyvius ir patikrintus metodus, kuriais dalinasi patyrę sodininkai.

1. Sėklos ir peroksidas

Dažnai vargina, kol sėklos sudygsta. Bet jei, prieš sėdami, jas pamerksite peroksido vonioje (vienai dienai), jos greičiau sudygs ir ims sparčiai augti. 200 ml vandens – 1 valgomasis šaukštas peroksido. Po vonios šiek tiek praskalaukite ir išdžiovinkite sėklas.

2. Dilgėlių tinktūra

Rūpestingi sodininkai pirmenybę teikia organinėms trąšoms. Ir teisingai daro. Be to, kai kurios trąšos suteikia fantastišką rezultatą.

Pavyzdžiui, dilgėlių tinktūra – tikras mineralų šaltinis. Kalis, kalcis, magnis – bet kuris augalas už tokias medžiagas atsidėkos gausiu derliumi.

Pripildykite kibirą trečdaliu šviežiai supjaustytomis dilgėlėmis, užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 5-10 dienų. Leiskite lapams plūduriuoti ir kartais pamaišykite.

Nusunkę praskieskite vandeniu (1:10) ir palaistykite augalus. Tręšite kartą per mėnesį.

3. Bananai gėlėms

Tiek lauko, tiek kambarinės gėlės padėkos jums už bananų trąšas. Yra daug receptų trąšoms gaminti iš bananų žievės, bet papasakosime paprastą tręšimo būdą.

Supjaustykite bananų žievę žirklėmis ir užkaskite žemėje. Ir viskas.

4. Auginkite kaip ant mielių

Nors sveikos mitybos šalininkai mielių vengia, sodininkai su mielėmis tręšia sodus, taip didindami augalų ištvermę ir derlingumą. Dažniausiai mielių trąšos naudojamos pomidorams.

Jie tręšiami du kartus – 2 savaitės po sodinimo į žemę ir prieš žydėjimą.

Receptas toks:

  • 10 g sausų mielių
  • 10 litrų vandens
  • 5 šaukštai cukraus
  • 500 g pelenų.

Patyrę sodininkai prideda ir pusę litro paukščių mėšlo. Prieš laistydami tirpalą atskieskite santykiu 1:10.

5. Pašalinkite perteklių

Jei augalai pradeda leisti per daug ūglių ir žydėjimas sustojo, pašalinkite uoliuosius stiebelius. Augalas pradės žydėti su trigubu energijos kiekiu ir iki sezono pabaigos subrandins gerą derlių.

6. Karas su kolorado vabalais

Kova su kolorado vabalu gali baigtis pergale, jei klausotės patarimų. Nuo vabalų apsiginti galima apibarstant augalų lapus pelenais.

Apibarstykite augalus ryte, kol lapai drėgni nuo rasos. Miršta ir vabalai, ir lervos. Vienam barstymui vidutiniškai reikia 10 kg pelenų.

7. Agurkai su krapais

Ši kombinacija ne tik tinka skaniam gėrimui, bet ir yra idealūs kaimynai sode. Pasak alelopatijos (mokslo, kuris nustato vienos kultūros įtaką kitai) agurkai ir krapai puikiai sugyvena kartu: jie tik padidins vieni kitų produktyvumą.

Tačiau pomidorus verčiau sodinti toliau nuo jų. Jie ne itin apsidžiaugs tokia kaimynyste.

8. Sūdyti česnakai

Kai tik užauga dešimt centimetrų (ir ne tik česnakai, bet ir svogūnai), užpilkite druskos tirpalo: 10 litrų vandens – 1 stiklinė druskos.

Pakartokite dar du kartus dešimties dienų intervalais. Svogūnai ir česnakai bus vaisingi ir skanūs.

9. Sultinys sodui

Kai virsite daržoves, neišpilkite vandens. Vitaminai ir mineralai pereina iš daržovių į sultinį. Ir jei kategoriškai atsisakysite gerti tokį vandenį, palaistykite juo daržovių sodą. Svarbiausia palaukti, kol sultinys atvės.

10. Aliejus ir smėlis

Sodo įrankius galima plauti augalinio aliejaus ir smėlio mišiniu. Sumaišykite ingredientus kibire. Keletą kartų į jį įdėkite įrankius. Smėlis pašalins nešvarumus, o aliejus apsaugos nuo rūdžių. Tokiame smėlyje įrankius galima laikyti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---