Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Valgymas 5 kartus per dieną: ar šis mitybos būdas veiksmingas?

Valgymas 5 kartus per dieną – tai ne dieta, o nustatytas valgymų skaičius per dieną su ne ilgesne kaip keturių valandų pertrauka tarp valgymų. Paprastai tai reiškia tris pagrindinius patiekalus ir du vaisių užkandžius.

Šiandien atskleisime, ar valgymas 5 kartus per dieną padeda numesti svorio.

Daugeliui žmonių aktuali problema. Ryte nėra apetito – puodelis kavos ir į darbą be pusryčių. Pietums – užkandis arba tiesiog pritrūksta laiko.

Tada vakare žmogus ima be saiko užkandžiauti ir negali užmigti. Be to, kai jaučiamės alkani, suvalgome 15% daugiau maisto nei reikia organizmui, todėl gali sutrikti virškinimas ar atsirasti kitų virškinimo problemų.

Valgymas 5 kartus per diena

Tai maistas mažomis porcijomis (porcijos dydis – delnas, tūris – maždaug stiklinė) nedideliais intervalais.

Kuo naudingos mažos porcijos?

Žmogus nejaučia alkio, todėl nepersivalgo. Daugeliui po sotaus valgio atsiranda mieguistumas, mažą porciją suvalgęs žmogus jaučiasi energingesnis.

Nėra staigių cukraus kiekio kraujyje šuolių, todėl nereikia nei saldaus užkandžio, nei įvairių kaloringų užkandžių (riešutų, traškučių) ar greito maisto.

Kontrolė ir svorio metimas

Jei valgote sveiką maistą mažomis porcijomis be kaloringų užkandžių, svoris stabilizuojasi ir netgi pradeda pamažu kristi. Ypač taikant sveikos mitybos principus.

Trūkumai

Jei dirbate, teks su savimi neštis namuose paruoštus užkandžius. Ne kiekvienam darbdaviui patiks dažnos pertraukos.

Todėl teks planuoti valgiaraštį, pamėgti vaisius ir daržoves, valgyti daug skaidulų turintį maistą iš nesmulkintų grūdų, stebėti, kiek išgeriate skysčių. Mityba turi būti subalansuota.

Kam šis mitybos būdas tinkamiausias?

Mitybos specialistai ir gastroenterologai pataria maitintis 5 kartus per dieną sergant virškinimo trakto ligomis (gastritu, kolitu, skrandžio opa).

Norėdami užauginti raumenų masę, sportininkai taip pat neretai laikosi šio mitybos būdo principų. Mat treniruočių metu nereikia perkrauti skrandžio.

Prieš pradedant laikytis vieno ar kito mitybos būdo, reikia pasikonsultuoti su gydytoju, atlikti tyrimus ir medicininę apžiūrą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---