Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

5 dalykai, kurių niekada nežinai prieš susilaukdamas kūdikio

Per devynis nėštumo mėnesius žmonės skaito viską, ką gali rasti apie vaikus, jų priežiūrą ir auklėjimą. Jūs su vyru jau įrengėte vaikų kambarį, galbūt net būsimą mažylį įtraukėte į laukiančiųjų į darželį sąrašą. Žodžiu, galima sakyti, kas esate pilnai pasiruošę. Tačiau kai kūdikis pagaliau gimsta, gali būti dalykų, apie kuriuos niekas nesakė būsimoms mamoms. Ir jūs nebūsite jiems pasiruošusi. O jų yra net keletas.

Jausitės ignoruojama

Kai buvote nėščia, jus nešiojo ant rankų. Vyras kėlėsi vidury nakties, kad įvykdytų bet kokią, net ir kvailą jūsų užgaidą. Mama gamino jums ypatingus patiekalus. Viešajame transporte jums buvo skirta speciali vieta, o kaimynai domėjosi jūsų sveikata. Tačiau vos gimus kūdikiui jūs akimirksniu esate nustumiama į antrą planą.

Atrodo, kad visiems nesvarbu, kaip jūs jaučiatės, kokios nuotaikos esate. Net jei šiandien turėjote laiko pavalgyti, artimieji domisi tik tuo, ar pamaitinote kūdikį. Kitų dėmesys nukrypo į kūdikį: kaip jis miegojo, kiek valgė. Panašu, kad tapote savotišku „priedu“ prie vaiko, jūsų jausmai ir emocijos niekam, net vyrui, nebeįdomūs. Nusiraminkite: tai nėra tiesa. Laikotarpis, kai kūdikis ką tik gimsta, yra restruktūrizavimo laikotarpis. Ir ne tik kūno pertvarka, bet ir santykių šeimoje pertvarka. Po trumpo laiko situacija išsispręs, nesijausite apleista. Nors ruoškitės tam, kad nuo šiol ne jūs, o kūdikis bus centras, aplink kurį suksis šeimos interesai.

Jūs tapsite jautresnė

Pirmosiomis savaitėmis po gimdymo jūsų nuotaika bus kaip amerikietiškuose kalneliuose. Kiekvienai progai, o dažnai ir be jos, juoksitės ar verksite, o dažniau būtent verksite. Nusiraminkite: tai nereiškia, kad turite pogimdyminę depresiją. Net jei esate normali, psichologiškai sveika mama, kartas nuo karto jus supykdys aplinkiniai ar net į galvą šaus mintis pliaukštelėti rėkiančiam kūdikiui.

Viskas dėl hormonų organizme, kurie paveikia jaunos mamos nervinę sistemą. Be to – nuolatinis miego trūkumas, neįprastas krūvis ir nuovargis irgi daro savo. Pasistenkite su savimi elgtis supratingai ir su meile, tuomet bus lengviau išgyventi šį laikotarpį. Įspėkite partnerį, kad taip gali būti.

Gali kilti problemų dėl laktacijos

Iš pradžių jų tikrai bus, kaip ir beveik visom mamom. Yra daug informacijos, kad vaikas turi gauti motinos pieno, ir tai yra tiesa. Bėda ta, kad jaunos mamos dažnai taip bijo, kad turės problemų dėl laktacijos, kad psichologinė būsena išprovokuoja šias problemas. Atsipalaiduokite: net jei neturite pieno, tai nereiškia, kad esate bloga mama ar nesistengėte pagerinti laktacijos.

Dažnai prireikia ne tik laiko, kol jūs išmoksite žindyti, bet ir jūsų kūdikis išmoks tinkamai žysti. Neskubėkite daryti išvados, kad negalėsite maitinti krūtimi. Supraskite, kad dažnai moteris pati sukelia problemų su pienu, per anksti atsisako minties apie žindymą. Pabandykite gydyti šį procesą remdamiesi medikų, o ne „bobučių“ patarimais. Galų gale, net jei nepavyks, viskas bus gerai: yra daug mišinių kūdikiams, kurie leis vaikui augti sveikam ir stipriam.

Vaiko iš karto neįsimylėsite

vaikas

Dabar jums tai atrodo keista, nes jūs taip laukiate jo gimimo. Tačiau motiniška meilė, priešingai nei sako stereotipai, ateina ne iš karto, ir tai yra visiškai normalu. Gimus vaikui mamytė turi prisitaikyti prie situacijos, sugyti, ir dažnai būna, kad meilė neateina iškart.

Greičiausiai iš pradžių patirsite ne meilę, o baimę ar atsargumą. Netgi gali būti, kad jums atrodys, kad pagimdėte kokį tai monstrą! Nebijokite šių minčių, jos ateina į galvą kone kiekvienai naujai mamai. Kuo daugiau laiko praleisite su savo kūdikiu, tuo labiau prie jo prisirišite.

Jūs panikuosite

Net jei perskaitėte visą literatūrą apie vaikų priežiūrą ar turite pediatro išsilavinimą, bus akimirkų, kai aiškiai suvoksite savo bejėgiškumą. Jūsų vaikas yra unikalus kūrinys, nelabai panašus į kitus. O jei kitas vaikas užmiega tik tada, kai jį sūpuoja, tai jūsiškis gali užmigti, jei paguldysite jį ant sofos ir įjungsite muziką.

Mokslininkai atskleidė, kuo kūdikiai, kurie buvo vystomi, skiriasi nuo bendraamžių

Jis gali nemėgti vandens ar miegoti trisdešimt minučių. Pripažinkite jo teisę skirtis nuo to, kas aprašyta vadovėliuose. Laikui bėgant jūs jį gerai pažinsite ir suprasite geriau nei bet kas kitas. O tomis akimirkomis, kai apima panika, kreipkitės pagalbos į labiau patyrusią mamą arba kvieskite gydytoją. Geriau klausytis gydytojo priekaištų dėl melagingo skambučio, nei kentėti ar nekreipti dėmesio į vaiko įspėjamuosius ženklus.

Jei greitai turėsite vaiką, su džiaugsmu ir nekantrumu laukite šio įvykio. Tačiau atminkite: galite susidurti su situacijomis, kurioms esate visiškai nepasiruošę!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---