Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip laikytis Naujųjų metų rezoliucijų?

Daugeliui žmonių naujametinių rezoliucijų priėmimas yra kasmetinė tradicija. Vis dėlto kai kuriems iš mūsų nepavyksta pasiekti užsibrėžtų tikslų. Toliau pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums priimti naujametines rezoliucijas ir jų laikytis.

Būkite išrankūs savo rezoliucijoms

Galbūt norite numesti svorio, valgyti daugiau daržovių, daugiau savanoriauti, mesti rūkyti ir daugiau laiko praleisti su šeima. Tačiau ekspertai sako, kad tai per daug tikslų, vienai naujametinei rezoliucijai. Išsirinkite vieną, gal du dalykus, į kuriuos norėtumėte sutelkti dėmesį šiais metais.

Suplanuokite savo rezoliuciją

Geriausia planuoti savo tikslą. Apgalvokite, kaip norite įgyvendinti savo rezoliuciją ir kiek laiko gali prireikti tikslui pasiekti. Pavyzdžiui, jei jūsų rezoliucija yra mesti rūkyti, pasidomėkite, kiek laiko vidutiniškai užtrunka žmogui atsikratyti šio įpročio ir kokių sunkumų galima tikėtis. Tinkamas planavimas padės užsitikrinti, kad pavyks pasiekti norimą tikslą iki galo.

Nusistatykite konkrečius tikslus

Daugelis iš mūsų nusistato naujametinę rezoliuciją, pavyzdžiui, „daugiau sportuoti“. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia? Vietoj to turėtumėte konkrečiai išreikšti savo rezoliuciją. Tai galėtų pavyzdžiui būti „kasdien mankštintis 30 minučių“. Taip gausite tikslą, kurį galėsite pasiekti kiekvieną dieną. Tai padės jums jaustis labiau įvykdžiusiam tikslą. Taip pat galite save apdovanoti už kiekvieną pasiektą žingsnį. Pvz., žiurėti filmą kino teatre, ar sužaisti kokį nors GGbet žaidimą ar pan.

Nepradėkite nuo sudėtingų tikslų

Pradėkite nuo mažų ir paprastų dalykų. Venkite iš savęs kelti pernelyg didelius lūkesčius. Jei norite numesti svorio, išsikelkite nedidelį, bet realų svorio metimo tikslą. Galbūt tai 10 kilogramų per du mėnesius. Kai pasieksite šį tikslą, galėsite galvoti apie dar 5-8 kilogramų numetimą. Išsikelti maži tikslai gali padėti pasiekti didelių rezultatų, kadangi progresas juda greičiau ir atrodo lyg iš tikrųjų greitai siekiame savo tikslus.

Neleiskite savo motyvacijai išblėsti

Pirmosiomis rezoliucijos dienomis tikriausiai jausitės pasitikintys savimi ir labai motyvuoti siekti savo tikslo. Kadangi iš tikrųjų dar nespėjote susidurti su jokiais nepatogumais ar pagundomis, susijusiomis su savo elgesio keitimu, šis pokytis gali atrodyti tikrai lengvas ir pasiekiamas. Susidūrus su realybe, kai 6 val. ryto teks vilktis į sporto salę arba kentėti nuo nikotino abstinencijos sukeltus galvos skausmus, jūsų motyvacija laikytis savo rezoliucijos gali pradėti mažėti.

Susidūrę su tokiomis akimirkomis prisiminkite, kodėl tai darote. Pagalvokite (arba užsirašykite sąrašą, kad turėtumėte po ranka), ką gausite pasiekę savo tikslą. Įkvėpimo šaltinių paieška gali padėti jums nepalūžti, kai bus sunku.

Mokykitės iš nepavykusiu rezoliucijų

Nesėkmė yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl žmonės atsisako savo naujametinių rezoliucijų. Jei staiga vėl pradėjote laikytis blogo įpročio, nelaikykite to nesėkme. Kelias link tikslo ne visada tiesus, o kaip tik pakeliui dažnai pasitaikys sunkumų. Vietoj to į savo atkryčius žiūrėkite kaip į mokymosi galimybes. Suprasdami iššūkius, su kuriais susiduriate, būsite geriau pasirengę juos įveikti ateityje.

Atminkite, kad pokyčiai neįvyksta per dieną

Nesveiki ar nepageidaujami įpročiai, kuriuos bandote pakeisti, tikriausiai formavosi daugelį metų, tad kaip galite tikėtis juos pakeisti per kelias dienas, savaites ar mėnesius? Būkite kantrūs. Supraskite, kad siekis įgyvendinti savo rezoliuciją yra ilgas procesas. Net jei žengsite vieną ar du klaidingus žingsnius, galėsite pradėti iš naujo ir tęsti kelionę tikslo link. Gali prireikti daugiau laiko, nei norėtumėte, kad pasiektumėte savo tikslus, tačiau atminkite, kad tai nėra lenktynės iki finišo.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---