Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Daugelis žmonių, valydami monitorių, daro vieną dalyką, kuris jam kenkia

Daugelis žmonių mano, kad monitoriaus valymas yra paprasta užduotis, tačiau dažnai pastebima, jog jie daro klaidas, dėl kurių galima pažeisti įrangą. Sužinokite, kokios yra dažniausios klaidos valant tiek nešiojamųjų, tiek stacionarių kompiuterių ekranus ir kaip jų išvengti.

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai ir saugiai prižiūrėti jūsų ekranus, kad jie išliktų švarūs ir nesugadinti. Taip pat pasidalinsime naudingais patarimais, kurie padės apsaugoti jūsų technologijas nuo nereikalingų pažeidimų. Pasiekite, kad jūsų monitoriai blizgėtų, naudodami tinkamus priežiūros metodus!

Ekranas ekranui nelygus…

Ne visi monitoriai sukurti vienodai, todėl jie nebūtinai turi būti valomi vienodai. Todėl prieš bandydami nuvalyti monitorių, būtinai išsiaiškinkite, kokio tipo ekraną turite. Iš esmės yra dviejų tipų:

  • Stiklu dengti ekranai. Naujesni „Apple“ kompiuteriai turi stiklinį apvalkalą, kaip ir dideli CRT monitoriai ir senoviniai televizoriai.
  • Nepadengti ekranai yra daugelyje „Intel“ kompiuterių, daugelyje jutiklinių ekranų ir ten, kur ekranas atrodo matinis. Jie gali būti lengvai sugadinti, jei yra netinkamai valomi.

Jei nesate tikri, kokio tipo ekraną turite, naudokite mažiausiai agresyvius valymo būdus, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus. Mes sutelksime dėmesį į saugų abiejų tipų ekranų valymo metodą, ypač todėl, kad jis taip pat yra tinkamiausias daugeliui nešiojamųjų ir stalinių kompiuterių mūsų namuose.

Dažniausios monitoriaus valymo klaidos – ko tikrai neturėtumėte daryti

Kad nesugadintumėte kompiuterio monitoriaus, perskaitykite toliau pateiktą sąrašą dalykų, kurių neturėtumėte daryti jį valydami.

  • Niekada nepurkškite valymo priemonių ar paprasto vandens tiesiai ant monitoriaus ekrano.
  • Ekrano valymui nenaudokite popierinio rankšluosčio ar servetėlės. Jie gali subraižyti paviršių ir palikti pūkelių.
  • Valymui naudokite tik distiliuotą vandenį, ypač jei gyvenate ten, kur kietas vanduo. Vandenyje esantys mineralai gali subraižyti ekraną.
  • Prieš valydami ekraną visada išjunkite monitorių arba nešiojamąjį kompiuterį, kad išvengtumėte elektros smūgio ir ekrano pažeidimo.
  • Neleiskite drėgmei patekti į angas ar valdymo mygtukus.
  • Nešveiskite ir nevalykite vėl ir vėl, nes taip galite netolygiai suspausti ekraną ir padaryti žalos.
  • Monitoriui valyti niekada nenaudokite abrazyvinių ar šiurkščių priemonių (amoniako, baliklio, šveitimo miltelių).

Kaip valyti nešiojamąjį kompiuterį ar kompiuterio monitorių?

Pirmiausia išjunkite monitorių ar nešiojamąjį kompiuterį. Lengviau matysite dulkes ir nešvarumus, taip pat – tai yra saugiau jūsų įrangai. Švelniai nuvalykite dulkes ir šiukšles sausa mikropluošto šluoste. Šio tipo statinės šluostės yra pakankamai minkštos, kad nesubraižytų paviršiaus. Jei turite akinių valymo šluostę, jos pagamintos iš mikropluošto ir puikiai tinka ekranui valyti. Ekranui valyti nenaudokite rankšluosčių, popieriaus gaminių ar kitų šluosčių, kurios gali sugadinti ekraną. Jie paliks pūkelius ir gali subraižyti. Be to, stipriai nespauskite ekrano ir nebandykite jo šveisti. Galite jį sugadinti ir pakeisti spalvas, kurios atsiras kitą kartą įjungus ekraną.

Dabar sudrėkinkite mikropluošto šluostę vandeniu (geriausia – distiliuotu). Naudokite pakankamai vandens, kad sudrėkintumėte audinį nepalikdami jo pernelyg šlapio. Įprastas vanduo iš čiaupo ant ekrano gali palikti mineralinių nuosėdų, tačiau, jei pageidaujama, vietoj distiliuoto galima naudoti filtruotą arba jonizuotą vandenį. Nenaudokite amoniako, alkoholio, acetono ar kitų ėsdinančių produktų. Tai gali nesunkiai sugadinti ekraną, ypač jei jis turi matinį paviršių, atsparų atspindžiams. Be to, nenaudokite valiklių su muilu, nes jis gali palikti likučius. Švelniai nuvalykite ekraną drėgna šluoste. Naudokite labai plačius judesius, kad išvengtumėte dėmių ant monitoriaus, ir nespauskite per daug.

Prieš vėl įjungdami monitorių, nuvalykite jį sausa šluoste. Jei turite kitą mikropluošto šluostę, kuri nėra drėgna, švelniai nusausinkite monitorių. Jei ne, galite leisti jam išdžiūti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---